Sağlık

Sağlık Haberleri

03-09 Eylül Halk Sağlığı Haftası

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü '03-09 Eylül Halk Sağlığı Haftası' Bilgi Notu

Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı

Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı Giresun'da Gerçekleşti

Görele'ye Gebe Bilgilendirme Sınıfı Açıldı

Görele İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sezaryen doğumların önüne geçmek, anneleri doğumun en doğal şekli olan normal doğuma teşvik etmek için gebe bilgilendirme sınıfı açıldı. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları ve hamile kadınlarımızın katılımlarıyla açılan bilgilendirme sınıfında, anne adaylarına doğum, emzirme ve bebek bakımı hakkında tüm eğitimlerin verilmesi amaçlanıyor.

Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu Toplandı

2018 yılı Mayıs- Haziran aylarına ait bebek ölümü ve ölü doğumlar 26.06.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı salonunda Bebek Ölümleri İl İnceleme Kurulu; Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek başkanlığında, Başkan Yardmcısı Uzm. Dr. Elif Nur Köksal, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Hamit Öztürk, Yrd. Doç Dr. Muhammet Bulut, Op. Dr. Mehmet Albayrak, Uzm. Dr. Ahmet İhsan Kaya, Dr. Mesut Genç, Dr. Özgür Ecevit Özcan, Dr. Süha Atasoy, Uzman Nevzat Sarıyıldız, Birim Sorumlusu Hulusi Altun tarafından toplanarak bebek ölümlerini önlemeye yönelik kararlar alınmıştır.

Aile Hekimliği Ek Yerleştirme İşlemi Gerçekleşti

2018/4 Aile Hekimliği Ek Yerleştirme İşlemi, Halk Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek başkanlığında gerçekleşti.

Dünya Aşı Haftası ve Kanser Farkındalığı Yürüyüşü

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan H. Arslantürk, Espiye’de düzenlenen bir dizi etkinliğe katıldı.

Tahliye ve Yangın Tatbikatı

24-30 Nisan Aşı Haftası

Tıp Bayramı Ziyareti

Giresun Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Hizmetleri çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Giresun İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti.

Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan H. Arslantürk’ün başkanlığında, Müdürlük bünyesinde bulunan başkanlık ve birimlerin işleyişleri ile ilgili sorunların görüşüldüğü değerlendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleşti.

Özel Bakım Merkezleri 2018 Yılı Ücretleri

İlimizdeki Özel Bakım Merkezlerinin 2018 Yılında uygulayacakları ücretler tespit edildi.

Soba Zehirlenmelerine Dikkat

TPN Ünitesi Açıldı

2017 Aralık itibari ile hizmet vermeye başlayan TPN ünitesinin 5 Ocak Cuma günü resmi açılışı yapılarak, Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan H. Arslantürk tarafından Yeşilot ailesine teşekkür edilerek plaket verildi.

Alucra ve Çamoluk'ta Hastane Ziyaretleri

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan H. Arslantürk, tarafından Alucra ve Çamoluk’ta bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

EKO Laboratuvarı ve Kardiyoloji Polikliniği Açıldı

Tirebolu Devlet Hastanesine Başhekim olarak Kardiyoloji Uzmanı Dr. Kenan Muhtar'ın atanmasının ardından, ilçede de ihtiyaç duyulan kardiyoloji polikliniği ve EKO laboratuvarının açılışı yapıldı.

Toplam 222 haber.