Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Haberleşme ve Enerji Nakil Kablo Hırsızlığı

Çamoluk İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında 12.03.2023 pazar günü saat 12.45 sıralarında gerçekleştiği tespit edilen Türk Telekom A.Ş.’ye ait 85 metre haberleşme kablolarının çalınması olayı ile ilgili olarak: 

Terör Örgütü Propagandası Yaptığı Tespit Edilen Şahıs Yakalandı

Giresun İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün açık kaynak araştırma raporuna göre;

Şehrin Altyapı Güçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor

Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri şehrin çeşitli bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan tespitlerin ardından sahaya inen ekipler aciliyet sırasına göre sorunları gideriyor.

Orta Okul Mahallesinde Çalışmalar Sürüyor

Keşap Belediyesi, çalışmalar kapsamında kilitli parke taşı döşeme işlemleri gerçekleştiriyor. Keşap Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, plan ve program dahilinde mahallelerde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına devam ediyor.

Silah Mühimmat Kaçakçılığı Operasyonu

Giresun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde silah imal ve kaçakçılığı olaylarının önlenmesine yönelik, Giresun İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ile Görele İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen istihbari çalışmalar sonucunda;

Giresun 'da Trafik Kazası Meydana Geldi

Giresun merkez Çerkez mevkiinde trafik kazası meydana geldi. kaza sonucu üç kişinin yaralı olduğu öğrenildi.

Orman Bölge Müdürlüğünce Fidan Dikme Töreni Düzenlendi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü “FAO” tarafından 1971 yılında 21 Mart “Dünya Ormancılık Günü”; 21-26 Mart tarihleri arası da “Orman Haftası” olarak kabul edilmiş olup 1975 yılından itibaren ülkemizde de kutlanmakta.

Ramazan Etkinlikleri Kültür ve Fuar Merkezinin Fuar Alanında yapılacak

Giresun Belediyesi, 23 Mart Perşembe günü başlayacak olan 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında birbirinden güzel, keyifli ve neşeli etkinliklerle 7’den 70’e herkese Ramazan coşkusunu yaşatacak.

Aksu Semt Sahası Açılışa Hazırlanıyor

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun önem verdiği projelerden biri olan ‘Semt Sahası’ projesinin ilki kullanıma hazır hale geldi.

Cengiz Saydere Aday Adayı Olduğunu Açıkladı

Birlik Sağlık Sen Giresun İl Başkanı Cengiz Saydere İYİ Parti İstanbul 3 bölge milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Yöresel Lezzetler Ramazan Sofralarında

TDV Kadın Kolları Giresun Şubesi ‘Yöresel Lezzetler Ramazan Sofralarında’ temasıyla yöreye ait lezzetleri Ramazan ayı öncesi vatandaşlarla buluşturuyor.

Başkan Emür, Yaşlılara Saygı haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, 18-24 Mart  "Yaşlılara Saygı" haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Silah Mühimmat Kaçakçılığı Operasyonu

Giresun ili  Tirebolu ilçesi İğnece köyünde ikamet eden N.Ü. isimli şahsın ev ve eklentilerinde 07.03.2022 tarihinde yapılan adli aramada:

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Vali Enver Ünlü başkanlığında, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi ve sonrasında alınacak tedbirlere ilişkin "Seçim Güvenliği Toplantısı" gerçekleştirildi.

Emür: Fen İşleri Ekiplerimiz Çalışmalarını Sürdürüyor

Keşap Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince mahallelerde çalışmalar sürdürülüyor.

Hasar Tespit Çalışmalarına Destek Veriliyor

Depremin yaralarını sarmak için tüm imkanlarını seferber eden Giresun Belediyesi, araç, ekipman, personel ve insani yardımlarının yanı sıra bölgede hasar tespit çalışmalarına da destek veriyor.

Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi Hayata Geçiyor

Gemilerçekeği Mahallesi sahil kısmında bulunan Hüseyin Restoran ile Güre Mahallesi Plajlar Bölgesi arasındaki 9 kilometrelik sahil bandına uygulanan yürüyüş ve bisiklet yolunun çalışmaları Giresun Limanı’nın doğu kısmında devam ediyor.

Giresun’da 50 Bin Metrekarelik Alana ‘Millet Ormanı’ Kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “81 İle 81 Millet Ormanı” projesinin ardından Giresun’da 50 bin metrekarelik alana ‘Millet Ormanı’ kuruluyor.

Toplam 10857 haber.