Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Yavuz Kemal Belediye Başkanı Adem Önal'ın Kurban Bayramı Mesajı

“Kurban Bayramının tüm insanlığa barış, birlik ve dayanışma getirmesini temenni ederim. Bayramınız mübarek olsun.

Başkan Arışan'ın Kurban Bayramı Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Tuncay Muhammet Arışan, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Sıbıç’tan Kurban Bayramı Mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'nin Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Vali  Mehmet Vali Serdengeçti, Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Serdengeçti kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

AK Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz’dan Kurban Bayramı Mesajı

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse'nin 'Kurban Bayramı Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Köse mesajında şunları kaydetti.

İnşaat Mühendisi Emrah Altıyaprak ın Kurban Bayramı Mesajı

Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlar; Barış ve huzur dolu nice bayramlarda biraraya gelmeyi Cenabı Haktan niyaz ederim.

Keşap'ta 2 Bin Samuray Arısı Doğaya Salındı

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Kahverengi Kokarca zararlısının fındık ve diğer tarım ürünlerine verdiği ciddi zararları önlemek amacıyla biyolojik mücadele kapsamında doğaya Samuray arısı salımı etkinliğine katıldı.

Belediyeden İçme Suyu Atağı

Giresun Belediyesi şehrin büyümesi ve yeni yerleşim alanlarının oluşmasına paralel olarak artan nüfus yoğunluğu nedeniyle ihtiyaç duyulan içme suyu için önlemlerini alıyor.

Afet İşleri Müdürlüğü Kuruldu

Giresun Belediye Meclisi Haziran ayı ilk toplantısını yaptı. Belediye Başkan Vekili Taner Yazıcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. Bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, bazı maddeler ise karara bağlandı.

Vali Serdengeçti, Müdür Başyardımcısı İdris Kurt'un Cenazesine Katıldı.

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Başyardımcısı İdris Kurt’un cenaze namazına katıldı.

Uyuşturucuyla Mücadele Devam Ediyor

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapan torbacı tabir edilen sokak satıcılarının ve uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik, 22.05.2024-30.05.2024 tarihleri arasında yapılan yakalamalarda;

Aranan Şahıslara Operasyon

Tirebolu İlçe Jandarma Komutanlığınca aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

Uyuşturucu Maddeler Ele Geçirildi

Giresun İl Jandarma Komutanlığına bağlı KOM Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Görele İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince "Uyuşturucu Madde ile Mücadele" kapsamında yürütülen müşterek çalışmalar neticesinde; 27 Mayıs 2024 tarihinde M.B. isimli şahsın ev ve eklentilerinde adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan aramada:

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Vali  Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında, Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bugüne kadar yürütülen çalışmaların değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi. Giresun Valiliği Toplantı Salonu’nda, 31 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Yakınoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Modaoğlu ile müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

DOKA’nın Destekleyeceği 6 Projenin İmzaları Atıldı

  Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenerek Giresun’da hayata geçirilecek olan 6 adet projenin imza törenine katıldı.

Halk Akademisi Faaliyetlerini Genişletiyor

Yapılan etkinliklerle birlikte halkın ilgisini çekmeye ve katılımını teşvik etmeye devam edilirken, atölye çalışmaları, söyleşiler ve kültürel etkinlikler gibi zengin bir çalışma programı yürütülüyor.

Toplam 11206 haber.