Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Durdurulan Araçta Bonzai ve Esrar Yakalandı

Giresun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Uyuşturucu Madde ile mücadele kapsamında

Zeytinlik Semtinde İncelemelerde Bulunuldu

Giresun İl Özel İdaresi ve Giresun Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Tarihi Zeytinlik Mevkii Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım Projesi, büyük bir özveriyle hazırlanarak bölgeye yeni bir soluk getirmiştir.

Kurum Ziyaretleri Devam Ediyor

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun'un kalkınması ve stratejik iş birliklerinin oluşturulması için yoğun bir şekilde kurum ziyaretlerine devam ediyor.

Giresun'da Kaçak İçki Operasyonu

Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğünce ilçenin huzur ve güvenini sağlamak amacıyla yapılan saha çalışmaları kapsamında; 13.09.2023 günü şüpheli G.P. isimli şahsın araç, ikamet ve eklentilerinde yapılan aramada:

Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin 99. Yıl Dönümü ve Gaziler Günü Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 99. yılı coşku ve gurur içinde kutlandı.

Giresun Yatırım ve İstihdam Toplantısı

Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi öncülüğünde DOKAP, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın destekleri ile gerçekleştirilen Giresun Yatırım ve İstihdam Toplantısı geniş kapsamlı şekilde Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Şehir Genelinde Yaya Geçitleri ve Hız Kesiciler Yenileniyor

Giresun Belediyesi, şehir genelinde vatandaşların ve sürücülerin güvenli ulaşımlarını sağlamak amacıyla yaya geçitleri ve hız kesicilerin bakım ve yenileme çalışmalarına hızla devam ediyor.

Başkan Emür’den Gaziler Günü Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, ‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Planlı Elektrik Kesintisi Yapılacak

Hizmet kalitesinin artırılması hedeflenerek, şebekede yapılan yatırım ve bakım çalışmalarında enerji altında çalışılamayacağı için İş Güvenliği Yasası gereği güvenlik önlemi açısından planlı elektrik kesintisi yapılmaktadır. 

Su Taşkınlarının Yaşandığı Bölgelerde Çalışmalar Sürüyor

Giresun Belediyesi, 2 Eylül akşamı etkili olan sağanak yağışın ardından yaşanan afet sonrası, koordineli bir şekilde su taşkınlarının yaşandığı bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun'a Yeni Adliye Sarayı

Milletvekili Ali Temür 2023 Ekim ayı sonu itibariyle Giresun Adliye Sarayı'nın yapım ihalesinin yapılacağını söyledi.

Silah Kaçakçılığına Geçit Yok

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğünce İlimiz genelinde silah kaçakçılığının önlenmesi amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde;

Giresun'da Uyuşturucu Operasyonu : 2 Tutuklu

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İlimizde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslar ve uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik 25.08.2023 günü yapılan çalışma sonucunda:

Vali Serdengeçti’den Adli Makamlara İadeiziyaret

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz ve İdare Mahkemesi Başkanı İlter Amil’e iadeiziyarette bulundu.

Jandarma Bölge Komutanı Yıldırım’dan Veda Ziyareti

Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Cumhurbaşkanlığının yayımladığı Atama Kararnamesi sonucu gerçekleşen görev yeri değişikliği nedeniyle,  Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'ye veda ziyareti gerçekleştirdi.

Giresun 'da Aranan Bir Şahıs Yakalandı

 Giresun ili Tirebolu ilçesi Karademir köyünde 19 Ağustos 2023 Cumartesi günü aranan şahıslar hakkında Giresun İl Jandarma Komutanlığınca yapılan araştırma ve istihbari çalışmalar neticesinde

Tirebolu’da Afet Şehitleri Dualarla Anıldı

Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan ve birçok bölgeyi etkileyen sel afetinde hayatını kaybeden Şehitlerimiz için anma programı düzenlendi.

Vali Serdengeçti Başkanlığında İlk Kaymakamlar Toplantısı Gerçekleştirildi

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, başkanlığında Vali Yardımcıları ve Kaymakamların katılımıyla ilk toplantı gerçekleştirildi.

Toplam 11024 haber.