Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Planlı Elektrik Kesintisi Yapılacak

Hizmet kalitesinin artırılması hedeflenerek, şebekede yapılan yatırım ve bakım çalışmalarında enerji altında çalışılamayacağı için İş Güvenliği Yasası gereği güvenlik önlemi açısından planlı elektrik kesintisi yapılmaktadır. 

Su Taşkınlarının Yaşandığı Bölgelerde Çalışmalar Sürüyor

Giresun Belediyesi, 2 Eylül akşamı etkili olan sağanak yağışın ardından yaşanan afet sonrası, koordineli bir şekilde su taşkınlarının yaşandığı bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun'a Yeni Adliye Sarayı

Milletvekili Ali Temür 2023 Ekim ayı sonu itibariyle Giresun Adliye Sarayı'nın yapım ihalesinin yapılacağını söyledi.

Silah Kaçakçılığına Geçit Yok

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğünce İlimiz genelinde silah kaçakçılığının önlenmesi amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde;

Giresun'da Uyuşturucu Operasyonu : 2 Tutuklu

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İlimizde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslar ve uyuşturucu suç organizasyonlarının deşifre edilmesine yönelik 25.08.2023 günü yapılan çalışma sonucunda:

Vali Serdengeçti’den Adli Makamlara İadeiziyaret

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz ve İdare Mahkemesi Başkanı İlter Amil’e iadeiziyarette bulundu.

Jandarma Bölge Komutanı Yıldırım’dan Veda Ziyareti

Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Cumhurbaşkanlığının yayımladığı Atama Kararnamesi sonucu gerçekleşen görev yeri değişikliği nedeniyle,  Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'ye veda ziyareti gerçekleştirdi.

Giresun 'da Aranan Bir Şahıs Yakalandı

 Giresun ili Tirebolu ilçesi Karademir köyünde 19 Ağustos 2023 Cumartesi günü aranan şahıslar hakkında Giresun İl Jandarma Komutanlığınca yapılan araştırma ve istihbari çalışmalar neticesinde

Tirebolu’da Afet Şehitleri Dualarla Anıldı

Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan ve birçok bölgeyi etkileyen sel afetinde hayatını kaybeden Şehitlerimiz için anma programı düzenlendi.

Vali Serdengeçti Başkanlığında İlk Kaymakamlar Toplantısı Gerçekleştirildi

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, başkanlığında Vali Yardımcıları ve Kaymakamların katılımıyla ilk toplantı gerçekleştirildi.

Doğa ve Çevre Dostu Projenin Yapımı Devam Ediyor

Gedikkaya Mahallesi Atatürk Bulvarı Sanayi Sitesi karşısında bulunan alana uygulanan Doğu Park Galericiler Sitesi projesinde çalışmalar hummalı şekilde sürüyor.

Ağaç Budama Çalışmaları Sürüyor

Giresun Belediyesi her yıl düzenli olarak yürütülen mevsimlik bakım ve budama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Usta: Teşvik ve Destekler Artırılmalı

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Denizhan Usta, Giresun’da istihdamın daha da artması için gerekli desteklerin ve teşviklerin sağlanmasını ifade etti.

Fındık Hasadı Coşkusu Giresun'da Başladı

Ağustos ayının gelmesiyle birlikte başlayan fındık hasadı öncesi, Giresun Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Fındık Hasat Şenliği gerçekleştirildi.

Valiler Kararnamesi Yayımlandı

 Vali Enver Ünlü Manisa Valiliğine atanırken yerine İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti atandı.

Bakan Yumaklı, Giresun’da Bir Dizi Ziyaret ve Program Gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanı  İbrahim Yumaklı, Giresun ve Ordu’da bir dizi ziyaret ve program gerçekleştirdi.

Giresun'da Kök Kenevir Bitkisi Ele Geçirildi

Giresun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Uyuşturucu Madde Ticaretinin önlenmesine yönelik yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde;

Piraziz’de Bir Dizi Ziyaret ve İnceleme

  Vali Enver Ünlü, Piraziz ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu. Vali Ünlü,   Piraziz ilçesine gerçekleştirdiği ziyaretin ilk bölümünde  Piraziz Kaymakamlığını ziyaret ederek ilçede yapılan çalışmalar hakkında Kaymakam Kezban Yerlikaya’dan brifing aldı.

Fiskobirlik Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor

FİSKOBİRLİK Giresun’da dev bir Güneş Enerjisi Santrali (GES) kuruyor. FİSKOBİRLİK proje ile hem kendi tesislerinde kullanmış olduğu elektriği kendi üretmek, hem elde edilecek olan gelirle yeni finansman kaynakları oluşturmayı hedefliyor.

Toplam 11053 haber.