Eğitim

Eğitim Haberleri

Öğretmenlerden Vali Enver Ünlü'ye Ziyaret

Vali Enver Ünlü, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve beraberindeki öğretmenleri makamında kabul etti.

Öğretmenler Günü Haftasında İlçede Bulunan Okulları Ziyaret

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür Öğretmenler Günü haftası nedeniyle ilçede bulunan okulları ziyaret etti.

Girişimcilik Söyleşileri Etkinliği Yapıldı

Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından Girişimcilik Söyleşileri etkinliğinin ilki, İş İnsanı Hakan Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Görgülüoğlu'nun Eğitime Desteği Sürüyor

Piraziz Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan çocukların çevre konusunda bilgili ve bilinçli bireyler olarak yetişerek doğa ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Çevreci Çocuk Eğitim Seti hazırladı.

Giresun 'da Yeni Bilgi Evleri Açılışa Hazırlanıyor

Bilgi Evleri'nde; okuma, sanat, sportif ve kültürel alanlarda birçok faaliyet gerçekleşirken, şehrimizdeki Bilgi Evi sayısı da artmaya devam ediyor.

“Doğu Karadeniz’de Rus İşgali ve Harşit Savunması” Sempozyumu

Cumhuriyetimizin 100.kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayelerinde ve Ömer Erdoğan koordinatörlüğünde düzenlenen, “Doğu Karadeniz’de Rus İşgali ve Harşit Savunması” konulu sempozyumun ilk oturumları 02 Kasım 2022 Çarşamba günü tamamlandı.

GRÜ’nün Düzenlediği 1.Uluslararası Çevre, Enerji ve Ekonomi Kongresi Tamamlandı

Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından 20-22 Ekim 2022 tarihleri arasında, düzenlenen 1. Uluslararası Çevre, Enerji ve Ekonomi Kongresi Rektörlük Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda gerçekleştiren kapanış oturumuyla sona erdi.

Veteriner Hekimlikte Numune Alma ve Gönderme Eğitimi Düzenlendi

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü   toplantı salonunda İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli veteriner sağlık personellerine yönelik olarak "Numune Alma ve Gönderme" konulu bir eğitim toplantısı düzenlendi.

Giresun Kitap Fuarı Başlıyor

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğu Karadeniz’in en büyük kitap fuarının resmi açılışı 22 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’de yapılacak.

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Müftü Topcan: Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Vali Enver Ünlü, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılış programına 12 Eylül Pazartesi günü Yeşilgiresun İlkokulunda katıldı.

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Vali Enver Ünlü, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Giresun Üniversitesi Öncülüğünde Gebze'de "Fındık" Çalıştayı Yapıldı

Giresun Üniversitesi'nin, YÖK tarafından "fındık" alanında ihtisaslaşacak üniversite olarak ilan edilmesinin ardından, konuya ilişkin çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Keşap Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi Açıldı

Başkan Emür, Keşap Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi Açılışına Katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Üniversiteden Kamuoyuna Açıklama

Giresun Üniversitesi’nin 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreni başta olmak üzere birkaç konuda, basında ve sosyal medyada kişileri karalama niyetiyle yazılmış, gerçek dışı bazı haber ve yorumlar üzerine aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek duyulmuştur:

Çakırmelikoğlu, Çalıştayda Konuştu

Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Çalıştayı’na katılan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Odanın yetki ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Şebinkarahisar’da Okul Temeli Atıldı

Vali  Enver Ünlü, Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı hayırsever İş İnsanı Dursun Aydın Özbek ve hayırsever iş insanı Mehmet Aydın Özbek tarafından, Şebinkarahisar ilçesine yaptırılan okulun temel atma törenine katıldı.

Başkan Emür’den Rektör Can'a Ziyaret

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ı  ziyaret etti.

Toplam 935 haber.