GRÜ Senatosu Bina İçin Hukuki Süreç Başlatıyor

Giresun Üniversitesi Senatosu Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can başkanlığında özel gündemle toplandı. Toplantı sonrasında hukuksuzluğun mahkemeye taşınmasına karar verildi. Senatonun toplantısında aşağıdaki kararlar alındı

PAYLAŞ

 

“Giresun Defterdarlığı ile Giresun Üniversitesi Rektörlüğü arasında 09.06.2015 tarihinde yapılan protokol ile “eğitim, sağlık ve sosyal amaçlı olarak kullanılmak” üzere Üniversitemize tahsis edilen tarihi Rektörlük Binasının tahsisi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün 15.12.2022 tarih ve 5272003 sayılı yazısı ile kaldırılmıştır.

Fındık ve Giresun temalı belge müzesi olmasını tüm paydaşlarımız ile birlikte planladığımız ve bu amaca uygun proje kapsamında onarım yaptırdığımız tarihi Rektörlük Binasının yeniden Üniversitemize tahsisi için hem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimlerin yapılmasına, hem de hukuki sürecin başlatılmasına, gereğinin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ve Hukuk Müşavirliği’nce yerine  getirilmesine oy birliği ile karar verildi.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN