Yerel Haberler

Yerel Haberler Haberleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Giresun’a Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, aşırı sağanak yağışların neden olduğu sel ve heyelanların ardından bölgede incelemelerde bulunmak üzere Giresun’a geldi.

Yeşil Alanlarda Çalışmalar Sürdürülüyor

Giresun Belediyesi yaz aylarının vazgeçilmez mekanları olan park ve yeşil alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Ak Parti Giresun Merkez İlçe Yönetiminden Ankara Ziyareti

Ak Parti Giresun Merkez İlçe, Ankara'da gerçekleştirdiği bir dizi ziyaretlerle Giresun'un temsilini güçlendirmeye devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Ak Parti Giresun Milletvekili Ali Temür ve MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal ile bir araya gelindi.

2023 İlk Yarıda 171,5 Milyon TL’lik Yatırım

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), Giresun’da tüketici memnuniyeti odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 17 milyon liralık yatırımla 11 trafoda gerçekleştirilen çalışma ile Giresun’un en kritik noktalarının elektrik altyapısı güçlendirilirken, 2023 yılının ilk yarısında toplam 171,5 Milyon TL’lik yatırıma imza atıldı.

Giresun'da Dolmuş Ücretlerine Zam

Giresun Belediye Meclisi, Temmuz ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Kuyumcular Derneği Heyetinden Gazeteciler Derneği'ne Ziyaret

Giresun Kuyumcular Derneği Başkanı Haşmet Özkan, yöneticiler Eyüp Apaydın, Enver Yılmaz ve Hüseyin Yıldız, Gazeteciler Derneği' ni ziyaret ettiler.

Bilgi Evleri’nin Sayısı Her Geçen Gün Artırılıyor

Giresun Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve beklenenin üzerinde bir ilginin gösterildiği Bilgi Evleri’nin sayısı her geçen gün artırılıyor.

Rıdvan Coşar için Gıyabi Cenaze Namazı

Vali  Enver Ünlü, 23 Haziran’da Giresun ilimizde yaşanan sel felaketinde kaybolan ve tüm aramalara rağmen bulunamayan Rıdvan Coşar için kılınan gıyabi cenaze namazına katıldı.

Rekolte Tespit Komisyonu Bahçede

Giresun’da 2023 yıllı tahmini fındık rekoltesi tespit çalışmaları başladı. Çotanak sayımına göre yapılacak olan rekolte tespiti Tarım ve Orman Bakanlığı tarafında açıklanacak.

Keşap’ın İhtiyaçları ve Beklentileri Görüşüldü

  Vali  Enver Ünlü, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Özgürlük Yolu Projesi Başladı

Kale Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve vatandaşlar arasında Özgürlük Yolu olarak bilinen ve gerek Giresunluların gerekse yerli ve yabancı turistlerin ilgi alanı olan bölgenin daha modern ve daha güzel bir hale gelmesi amacıyla hazırlanan projeye kazma vuruldu.

Belediye Araç Filosuna 27 Araç Dahil Edildi

Giresun’a kesintisiz hizmet için belediye araç filosunda önemli yeni yatırımlar yapıldı.

Sokakbaşı Projesi'nde Sona Doğru

Şehrin en eski yerleşim merkezlerinden Sokakbaşı’nda yapımı devam eden ‘Sokakbaşı Yöresel Ürün Pazarı (Hediyelik Eşya Çarşısı) ve Meydan Düzenleme Projesi’nin yapımı hızla devam ediyor

Maddi Hasarlı Trafik Kazası

Giresun'da Trafik Kazası

Toplam 11053 haber.