Sağlık

Sağlık Haberleri

'Organ Bağışı' Standı

Kanser ve Sağlıklı Hayat

Akılcı İlaç Kullanımı

İl Sağlık Müdürü İncelemelerde Bulundu

İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, yeni hizmet binalarına taşınan İl Ambulans Servisi Başhekimliği

Masa Başında Egzersiz

Masa başına bağımlı çalışma sistemi insan vücudunda boyun, sırt ve bel ağrılarına neden oluyor. Yoğun olarak oturarak çalışanların kasları zayıflıyor. Bu durumda bedenen yükü büyük oranda iskelet sistemine biniyor ve sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Doğru oturmak ve egzersiz yapmak ağrıları sonlandırabilir.

Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları Toplantısı

Toplantının ana gündem maddelerini evde sağlık hizmetleri, akılcı ilaç kullanımı, hızlı antijen testi, aile hekimliği denetimleri, koruyucu ağız diş sağlığı uygulaması, sürveyans çalışmaları ve influenza eğitim materyali oluşturdu.

Ketem Eğitimlere Devam Ediyor

Kanser taramaları ve korunma yöntemleri hakkında da bilgi veren KETEM çalışanları, erken teşhisin ne kadar önemli olduğu üzerinde durdu.

Morbit Obezite Kurul Toplantısı

İlimizde kayıtlı Morbit Obez Hasta sayısı 678, kurul kapsamında hastaneye gönderilen hasta sayısı 119, kontrole giden hasta sayısı 212 dir.

Giresun Sağlık Müdürlüğü (2014-2016)

Giresun İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Ahmet Bal,Sağlıklı olmak, hayat mücadelesinde başarının birinci şartıdır. Sağlıklı insanlar, aileler ve nesiller başarılı toplumu, başarılı bir toplumsa güçlü bir ülkeyi oluşturur.

Ketem Göğüs Hastalıkları Hastanesinde Stand Açtı

Açılan stantta Kanser Hastalığına dikkat çekmek amacıyla; ‘Kanserde erken teşhis düzenli kontrollerle mümkündür ve hayat kurtarır

Mali Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı 13 hastanenin, 2015-2016 yıllarının mali durumunun değerlendirildiği toplantı

Toplam 222 haber.