Sağlık

Sağlık Haberleri

2017 Yılı Özel Aile Danışma Merkezi Ücretleri

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Özel Aile Danışma Merkezinde 2017 yılında uygulanacak ücretler belirlendi.

Anaokulu Öğrencilerine Diş Sağlığı Eğitimi

Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri şubesi organizasyonuyla, Fındıkyurdu Anaokulu öğrencilerine Ağız Diş Sağlığı eğitimi verildi.

Ambulanslar Aralık Ayında 2967 Vakaya Gitti

İlimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarından (ASHİ) 2016 yılının Aralık ayında, 2 bin 967 vakaya gidildi. İlimiz genelinde 25 ayrı noktadan verilen

Ambulanslar Kasım Ayında 2.765 Vakaya Gitti

İlimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarından (ASHİ) 2016 yılının Kasım ayında, 2 bin 765 vakaya gidildi. İlimiz genelinde 25 ayrı noktadan verilen

1 Aralık Dünya Aıds Günü

Bölgesel ASKOM Toplantısı Trabzon'da Yapıldı

9. Bölgesel ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) Toplantısı Trabzon'da yapıldı. Bölgesel Acil Sağlık Hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıda, afet planları, ambulans hizmeti sunumundaki sorunlar, motorize ambulans hizmetleri, bölgeler arası

Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farkındalık Sempozyumu

Gereksiz antibiyotik kullanımının önüne geçmek için harekete geçen Sağlık Bakanlığı yeni yol haritasını belirlemek için ''Akılcı Antibiyotik Kullanımı ve Farkındalık Sempozyumu'' düzenledi.

Sağlıklı Yaşam, Aracı Etkinliklere Devam Ediyor

Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı, Çanakçı Ortaokulu'nda öğrencilerle buluştu. Çanakçı Ortaokulu'nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere; diyabet, sağlıklı beslenme ve obezite hakkında broşürler dağıtıldı ve bilgiler verildi.

Akılcı Antibiyotik Kullanımı

Dünya Diyabet Günü

Uluslararası Diyabet Federasyonu'nun bu yıl belirlediği tema; diyabetin erken tanısı için taramanın önemi ve erken tanı ile komplikasyon risklerini azaltmaktır. Tip 2 diyabet taraması komplikasyon riskini önlemek açısından çok önemlidir.

Toplam 222 haber.