Sağlık

Sağlık Haberleri

4 Yeni Uzman Hekim Göreve Başladı

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  Endokrinoloji Uzmanı Dr. Yasemin Emür Günay, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Serkan Özbay, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Muhtaroğlu,  Psikiyatri Uzmanı Dr. Ulaş Korkmaz poliklinik hizmeti vermeye başladı.

Cengiz Saydere'den banka Banka Promosyonları Açıklaması

Birlik Sağlık Sen Giresun İl başkanı Cengiz Saydere den banka Banka promosyonları güncellenmesi ile ilgili basın açıklaması

Mikrodalga Yöntemi Ile Karaciğer Tümör Tedavisi Yapıldı

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi ve Girişimsel Radyoloji birimlerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği, ülkemizde çok az merkezde uygulunan “Karaciğer tümörünün mikrodalga ile tedavisi” işlemi gerçekleştirildi.

Üroloji Kliniğine Anlamlı Bağış

Ünye’de görev yapmakta olan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Emrah Özsoy, Anabilim Dalı’mıza Laparoskopi eğitiminde çok önemli bir yer tutan laparoskopi eğitim kutusu (Training-box) bağışlamıştır.

Bağımsız Hekimler Grubu TTB Yönetimine Talip

Giresun Tabip Odası Başkanı Dr. Erhan Demirelli, "Tüm hekimleri, yeniden daha güçlü ve herkesi kapsayıcı büyük bir Türk Tabipler Birliği (TTB) çatısı altında birleştirmek ve her türlü hekim hakkını korumak için Türk Tabipleri Birliği yönetimine talibiz” dedi.

Genel Cerrahi Kliniği'nin Onkolojik Ameliyat Başarısı

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi faaliyete geçtiği Ağustos 2021 tarihinden bugüne kadar 110 onkolojik ameliyat (kanser cerrahisi) gerçekleştiren Genel Cerrahi Kliniği ciddi bir başarıya imza attı.

Cengiz Saydere'den Çalışma ve Maaş Açıklaması

Birlik Sağlık Sen İl Başkanı Cengiz Saydere: Peygamber efendimiz işcinin alnının teri kurumadan emeğinin karşılığını  verin diye  emretmiştir. Peki bizim alın terimizin karşılığı veriliyormu. Bunun takipçileri kimler ve bu konuda neler yapıyorlar gelin biraz irdeleyelim.

Menisküs Transplantasyonu Başarıyla Gerçekleşti

Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde ileri derecede menisküs kaybı olan hastalar için Menisküs Transplantasyonu (Menisküs Kaybı) Ortopedi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel ve ekibi tarafından başarıyla gerçekleşti.

Mayıs Ayı Cilt Kanseri Farkındalık Ayı

Deri kanserleri en sık gözlenen kanser türlerindendir. En sık gözlenen ve en önemlileri bazal hücreli karsinom, skuamöz hücreli karsinom ve melanomdur.

Türk Üroloji Derneği PNL Kursu, Gerçekleştirildi

Türk Üroloji Derneği ve Türk Üroloji Akademisi çatısı altında düzenlenen PNL kursu Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Öğretim üyelerimiz, bölgede görev yapan üroloji uzmanları ile PNL ameliyatları (kapalı böbrek taşı ameliyatı) ile ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaştı. 

Çocuk Ortopedisi Bölümü Hizmet Vermeye Başladı

Giresun Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji öğretim üyesi Dr. Murat Danışman öncülüğünde “Çocuk Ortopedisi” tanı ve tedavileri hastanemiz bünyesinde uygulanmaya başlandı

Nükleer Tıp Ünitesi Şehrimize Hayırlı Olsun

Hastanemiz Nükleer Tıp Ünitesi İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Muhammet Bulut, Destek hizmetleri Başkanı Mehmet Şahin, Başhekimimiz Doç. Dr. Fazıl Kulaklı ve Hastane Yönetim ekibi ile birlikte Uzm. Dr. Osman Güven  ve ünite çalışanlarımızın katılımı ile hizmete açılmıştır.

Sağlık Çalışanlarına Karanfil Dağıtıldı

Giresun Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıldı. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kamu ve özel hastanelerde karanfil dağıtan belediye görevlileri, aynı zamanda Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun selamını iletti.

Girişimsel Radyoloji Birimi 5 Yaşında

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Kliniği Girişimsel Radyoloji Ünitesinin 5. kuruluş yıldönümü

6 - 12 Mart Dünya Glokom Haftası

Glokom ya da halk arasında bilinen adıyla “göz tansiyonu hastalığı” günümüzde önemli bir sağlık sorundur.

Son Kullanma Tarihi Geçen Ürün Denetimi

Halk sağlığı için şehir genelinde yaptığı denetimlerle son kullanma tarihi geçen ürünler kontrol ediliyor.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Resmi Olarak Kuruldu

Giresun Prof Dr A İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma hastanesi idari yapısı altında faaliyet gösteren Aksuda bulunan yeni hastane Giresun Üniversitesi ile afiliyasyona giderek Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak yeni bir hastane olarak resmî olarak tanımlandı.

Toplam 226 haber.