Giresun Belediyesi Haberleri

Giresun Belediyesi Haberleri

Eksik Mahallelere Muhtar Evleri Yapılıyor

Mücavir alan sınırları içerisinde yer alan mahalle muhtarlarının daha konforlu ve güzel şartlarda hizmet sunabilmeleri için Giresun Belediyesi tarafından başlatılan ‘Muhtar Evleri Projesi’ kapsamında eksik mahallelere muhtar evleri yapılıyor.

Park Çalışmalarıyla Birlikte Şehirdeki Park Sayısı 75’e Ulaştı

Giresun Belediyesi, şehrin çocuklarının keyifli vakit geçirdiği, büyüklerinin ise dinlenebildiği parkların sayısını arttırmak için yoğun çalışmasına devam ediyor.

Baca Temizliği ve Karbonmonoksit Zehirlenmeleri Uyarısı

Giresun Belediyesi havaların yeniden soğumasıyla birlikte vatandaşları baca temizliği ve karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunda uyardı.

Sosyal Market Vatandaşlara Desteğini Artarak Sürdürüyor

Giresun Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Market yoksul ailelerin umudu oldu. Şehirde yaşayan ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmek amacıyla hayata geçirilen sosyal market vatandaşlara desteğini artarak sürdürüyor.

Farklı Bölgelerde Belirlenen Programlar Dahilinde Çalışmalar Sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehrin farklı bölgelerinde belirlenen programlar dâhilinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kadın Danışma Merkezi Çalışmalarına Devam Ediyor

İki yıl önce hizmete açılan Giresun Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından tüm kadınlara ücretsiz sosyal, psikolojik ve hukuksal konularda destek veriliyor.

Balık Tezgahlarında Denetimler Devam Ediyor

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehirde bulunan balık tezgâhlarını denetledi. 1 Eylül’de başlayan yeni av sezonu ile balıkçı tezgâhlarında denetimlerini sürdüren Giresun Belediyesi Zabıtası vatandaşlara sunulan ürünler için kontrollerine devam ediyor.

Öğretmenler için Anadolu Ezgileri Sunacaklar

Vatandaşlar her geçen gün yeni bir program ile buluşturulurken, Giresun Belediyesi Konservatuvar Halk Oyunları Ekibi de Öğretmenler Günü’ne özel gösteri sunacak.

Giresun Belediyesine Yeni Et Nakil Aracı

Giresun Belediyesi kesimi yapılan etleri satış yerlerine daha iyi şartlar altında taşımak amacıyla modern soğuk hava üniteli et nakil aracı aldı.

Park ve Bahçelerde Mevsimsel Ağaç Budama Çalışmaları Sürüyor

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mevsim şartlarına bağlı olarak yeşil dokunun daha sağlıklı gelişebilmesi için şehir genelinde ağaç budama çalışmalarına başladı.

Şehrin Artıkları Bu Merkezde Ekonomiye Kazandırılacak

Giresun Belediyesi çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak için 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi kuracak. Farklı sınıflarda atıkların depolanacağı tesis ile atık malzemeler ekonomiye kazandırılacak.

Belediye'den Emlak Vergisi Bilgilendirmesi

Giresun Belediyesi, emlak vergisi ve diğer ödemeler için vatandaşlara son ödeme tarihi hatırlatmasında bulundu.

Acil Temizlik Timi Şehir Genelinde Çalışmalarını Sürdürüyor

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı acil temizlik timi şehir genelindeki camilerde ve parklarda temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başer: Giresun Belediyesi’nden Siyasi Bir Malzeme Çıkmaz

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, muhtarlar üzerinden yapılan ucuz siyasetin çok yersiz ve anlamsız olduğunu ifade etti.

Bölgenin en Büyük Kitap Fuarı Sona Erdi

Giresun Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen bölgenin en büyük kitap fuarı sona erdi.

Üçüncüsü Düzenlenen Kitap Fuarı Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen kitap fuarı ziyaretçi akınına uğruyor. Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde açılan kitap fuarı 30 Ekim Pazar gününe kadar 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kitap Fuarı Coşkulu Başladı

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğu Karadeniz’in en büyük kitap fuarının açılışı yapıldı.

Giresun Kitap Fuarı Başlıyor

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğu Karadeniz’in en büyük kitap fuarının resmi açılışı 22 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’de yapılacak.

Giresun'da Sıcak Yemek Ulaşmayan Hane Kalmayacak ⤑

Giresun Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından faaliyete girecek olan aşevi, sıcak yemek ihtiyacını karşılamada güçlük çeken vatandaşların sofralarına destek olmak adına çalışmalara başlamaya hazırlanıyor.

Kentsel Dönüşüm İçin Planlanan Çalışmalar Başladı ⤑

Giresun Belediyesi’nin büyük önem verdiği ve şehrin çehresini değiştirmek için attığı adımlardan biri olan Kale yamaçlarındaki yapıların kentsel dönüşüme girmesi için planlanan çalışmalar başladı.

Engelsiz Yaşam Merkezi Hizmete Girecek

Giresun Belediyesi tarafından hizmete sunulacak olan “Engelsiz Yaşam Merkezi” kısa zaman sonra hizmete girecek.

Mahalleler Yenileniyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde birçok mahalle ve sokakta çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çıtlakkale Bilgi Evinde Son Aşamaya Gelindi

Giresun Belediyesi gençlerin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla kurduğu Bilgi Evi sayısını artırıyor.

Sosyal Market İhtiyaç Sahiplerini Bekliyor

Giresun Belediyesi tarafından Debboy mevkiinde hizmete sokulan Sosyal Market ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Belediyenin Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmek için bozulan yolları asfaltlayarak vatandaşların ulaşım konusundaki yaralarına merhem olmaya devam ediyor.

Fındığını Kurutan Vatandaşlara İkram

 Giresun Belediyesi her fındık hasadı olduğu gibi bu hasat döneminde de sahil boyunda fındığını kurutan vatandaşları unutmadı.

Geleneksel Sünnet Şöleni Yapıldı

Giresun Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleni yine coşku içinde gerçekleşti. Atapark’ta toplanan çocuklar aileleri ile birlikte konvoy eşliğinde şehir turu attı.

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Çalışmaları

Giresun Belediyesi, ‘Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Birimi’ koronavirüs tedbirleri kapsamında bir yandan dezenfekte çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da yaşlı ve kimsesiz vatandaşların evinde temizlik ve kişisel bakım işlemi gerçekleştiriyor.

Şehir Genelinde Sıcak Asfalt Çalışmaları Sürüyor

Şehirde ulaşım kalitesinin artması adına Giresun Belediyesi, asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Sahil Yolunda Yoğun Çalışma

Giresun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ot biçme ekibi çalışmalarını sürdürüyor.