PLAJLAR BÖLGESİ EGE VE AKDENİZ SAHİLLERİNİ ARATMIYOR

Giresun Belediyesi tarafından Giresun'a kazandırılan ve yerel seçimler öncesinde 'Vizyon 2028' projeleri arasında yer alan 'Plajlar Bölgesi 1. Etap Projesi'nin şehre pozitif bir hava kattığını belirten AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, 'Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte ortaya çıkan görüntü sanki Antalya'da, Bodrum'da ya da Dalaman'daymış gibi his veriyor. Bu çalışmaların hepsini vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirmesi için yapıyoruz' dedi

PAYLAŞ

 

 

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, yeşil ve mavinin her tonunun yer aldığı Plajlar Bölgesi 1. Etabın Giresun’a kazanımlarının büyük olacağını kaydetti.

 

“ŞEHRİMİZİN KIYMETİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

 

Projenin hayata geçirilmesini sağlayan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Yılmaz, “Giresun’umuz kalesi, doğası, travertenleri, adası ve plajlarıyla mükemmel bir şehir.  Giresun’umuza yeni kazanımlar sağlamak için dört koldan çalışmalarımızı sürdürüyor, yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Şehrimizin kıymetini çok iyi biliyoruz. Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’nun hayata geçirdiği Plajlar Bölgesi 1. Etap Giresun’umuza çok yakıştı. İsteriz ki en güzeli olsun. Elbette eksikleri vardır. Bunlar da kısa zaman içerisinde giderilir. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte ortaya çıkan görüntü sanki Antalya’da, Bodrum’da ya da Dalaman’daymış gibi artık his veriyor. Bu çalışmaların hepsini vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirmesi için yapıyoruz. Yapılan tesisleri korumak tüm Giresun halkının görevidir. Plajlar Bölgemizde yer alan tesislerde en az yaklaşık 150 kişiye istihdam edildi” dedi.

 

“İŞGALİYE YOKTUR, İHALELER ŞEFFAF YAPILMIŞTIR”

 

AK Belediyeciliğin hizmet anlayışıyla çalışmaların sürdürdüğünü kaydeden İl Başkanı Yılmaz, “Bilinmesini isteriz ki hiçbir şekilde bu alanda işgaliye yoktur. Yandaşa imkân olarak verilmemiştir. Burada yapılan ihaleler şeffaf bir şekilde yapılmıştır. Şehrimize en güzel hizmeti vermeye çalışırken, şeffaflıktan da ödün vermiyoruz. Buradan bakıp da görülmesi gereken AK Parti Belediyeciliğinin CHP Belediyeciliğinden farkıdır. Önceki döneme göre şuan da bu alanda hiçbir işgaliyeye müsaade edilmemiştir. Bu sebeple normalde bir yılda tamamlanması gereken proje işgaliyeler sebebiyle 3,5 – 4 yılda tamamlanmıştır. AK Belediyecilikte her şey şeffaftır. İhaleler encümence yapılmıştır. Bu projede emeği geçenlere ve Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’na bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEDE YOK YOK

 

Vatandaşların rahatlığı için her detayın bulunduğu projede; 7400 m2 yeşil alan, 50 araçlık kapalı otopark, 900 m2 taş anfi tiyatro (konser ve etkinlikler için), 3 adet iskele, 200 m2 çocuk su parkı, kumsal kotunda ahşap yürüyüş yolları, 100 bisiklet park yeri, kent bisiklet istasyonu, kamp alanı, 3 adet çocuk macera parkuru, 880 büyük ağaç, 200 orta boy ağaç, 1200 küçük bitki, 6 adet wc/duş ve bebek bakım ünitesi, sahil güvenlik ve cankurtaran merkezi, 4 adet çay kahve kioksu, mescit, güvenlik noktası ve 6 adet plaj işletmesi yer alıyor.

     Mete Bahadır Yılmaz
    AK Parti Giresun İl Başkanı

              

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN