Millet Bahçesi'nin Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Giresun Belediyesi ve TOKİ iş birliğiyle projelendirilen ve yapımı devam eden Millet Bahçesi Projesi'nde kaba inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

PAYLAŞ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun Giresun’a değer katacak dev projeleri arasında yer alan Millet Bahçesi’nin yapım çalışmaları hızla sürüyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Giresun Belediyesi ve TOKİ iş birliğiyle projelendirilen ve yapımı devam eden Millet Bahçesi Projesi’nde kaba inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

‘Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Giresun’ hedefi için 24 bin 160 metrekarelik bir alana projelendirilen Millet Bahçesi’nde beton bloklar ve perde kolonlar tamamlanarak tabliye dökümüne başlandı. Projenin içerisinde yer alan Millet Kıraathanesi de son şeklini almaya başladı.

Şehrin sosyal hayatına yeni bir soluk getirecek olan devasa projede peyzaj çalışmalarına geçileceği ve yaz mevsimine kadar vatandaşların kullanımına sunulacağı açıklandı.

Giresun’u farklı bir çehreye kavuşturacak olan ve şehrin en kapsamlı sosyal donatı alanı olan Millet Bahçesi Giresun’un güzelliğine, doğasına ayrı bir değer katacak olup, proje içeriğinde ise; 15 bin m2 yeşil alan, koşu yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, açık otopark, peyzaj donatı alanları, yaya yürüyüş yolları, tematik bahçeler, biyolojik gölet ve kütüphane yer alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, devasa projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ettiklerini söyleyerek: “Belediye olarak şehrimizdeki potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehrimize vizyon katacak projeleri, çalışmaları bir bir hayata geçiriyoruz. Şehrimizin göbeğine projelendirdiğimiz Millet Bahçemizde de ailelerimizle ve sevdiklerimizle yeşilin içinde güzel dakikalar geçireceğiz. Böylesine büyük bir projeyi Giresun’umuza kazandıracağımız için oldukça mutluyuz.” şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN