Zabıtadan Kırtasiyelerde Sıkı Denetim

  Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul malzemeleri satışı yapan işletmeleri mercek altına aldı.

PAYLAŞ

Giresun Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte gerçekleştirilen denetimlerde; okulların açılmasıyla birlikte kırtasiye malzemesi satan iş yerlerini mercek altına alan ekipler öğrencilerin sağlıklı ürünlere ulaşması ve fahiş fiyat ile fırsatçılık yapılmasının önüne geçilmesi için ürünleri tek tek inceledi.

Hem öğrencilerin hem de velilerin daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için okul malzemelerini titizlikle inceleyen ekipler, çocukların sağlığına zarar verebilecek olan ürünlerin satışının yapılmaması konusunda esnaflara çeşitli uyarılarda da bulundu. Ekipler tarafından, denetimler öncesi öğrencilerin sıklıkla kullandığı malzeme ve markalar da tespit edilerek, tüm işletmelerde özellikle bu ürünlerin fiyatları üzerinden karşılaştırmalar yapıldı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Sadece gıda işletmeleri değil, vatandaşın hakkını korumak adına her sektörde ekiplerimiz üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getiriyor. Okulların açılmasıyla birlikte de öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına hareketli bir döneme giren kırtasiye işletmeleri üzerinde denetimlerimiz yoğunlaştı. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir alışveriş yapabilmesi için her sektörde aralıksız olarak denetimlerimiz devam ediyor.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN