Belediye Market Projesi Hayata Geçiyor

Giresun Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla daha önce gerçekleştirilmemiş projelerine bir yenisini daha ekleyerek, GİR-MAR Belediye Market projesini hayata geçiriyor.

PAYLAŞ

Başkan Aytekin Şenlikoğlu'nun liderliğinde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen proje, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında tamamlanmak üzere.

Debboy mevkiindeki belediye binasının giriş katına uygulanan proje, Giresun'da sosyoekonomik yönden dezavantajlı grup mensubu olan kadınlar ve küçük ölçekli tarım ve gıda üreticilerini desteklemeyi amaçlıyor. Kurulan market ile yerel üreticilerin ürünleri vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği bir alanda satışa sunulacak.

Proje, kırsal kalkınmanın desteklenmesi ve şehir merkezindeki vatandaşların yerel ürün ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Üreticiler, belirlenen standartlarda ürettikleri ürünleri bu market üzerinden tüketicilere sunacak.

GİR-MAR projesi, genç çiftçiler, yerel üreticiler, kadın kooperatifleri ve üretici birliklerinden tedarik edilen yerel gıda ürünlerini tüketicilere sunmayı temel amaç olarak benimsiyor.

781.044 TL'si DOKA tarafından desteklenen projenin toplam bütçesi 1.164.000 TL olarak tamamlanması planlanıyor.

Giresun Belediyesi, GİR-MAR Belediye Market projesiyle şehrin sosyal kalkınmasına katkı sağlamayı ve yerel üreticilerin ekonomik durumunu güçlendirerek sürdürülebilir bir kalkınma modeli oluşturmayı hedefliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN