Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

PAYLAŞ

Giresun’da 17 Ocak Pazar günü başlayan ve yer yer etkili olan yoğun kar yağışı nedeni ile il genelinde ulaşıma kapanan köy yollarında karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İlk günden itibaren aralıksız olarak gece-gündüz demeden kar temizleme çalışması yapan İl Özel İdaresine bağlı ekipler, 18 Ocak Pazartesi günü kapalı olan 138 köy yolundan 94 köy yolunu ulaşıma açarken kapalı bulunan 44 köy yolunda ise çalışmalarını sürdürdü.

Bazı ilçelerde daha fazla etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle mesai saati gözetilmeksizin güçlükle sürdürülen kar temizleme çalışmaları 19 Ocak Salı günü de devam etti. Yapılan çalışmalar sonucu; İl Merkezi, Alucra, Çamoluk, Doğankent, Espiye, Eynesil, Güce, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerine bağlı köylerin tamamının yolu ulaşıma açıldı.

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada  “Bulancak ilçesinde 8, Çanakçı ilçesinde 1, Dereli ilçesinde 10, Görele ilçesinde 2 ve Şebinkarahisar ilçesinde 3 köy yolu olmak üzere kapalı bulunan 24 köy yolunda kar temizleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediliyor.

Giresun il genelinde 549 köyden 500 köy İl Özel İdaresine, 49 köy ise Karayolları ağına bağlı bulunmaktadır ” .denildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN