Giresun Jandarma Trafik Timlerinden 'Kış Lastiği Denetimi'

PAYLAŞ

Giresun İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanmaması için kış lastiği denetimleri gerçekleştiriyor.

Jandarma trafik timleri, vatandaşların güvenle seyahat etmelerini sağlamak, can ve mal kaybının en aza indirilmek ve yol güvenliğini sağlanmak amacıyla gerçekleştirdiği kış lastiği denetimlerini sıklaştırarak sürdürüyor.

Özellikle; Şebinkarahisar, Alucra ve Dereli ilçelerinden geçmekte olan Devlet Karayolunu kullanan servis araçları, toplu taşıma araçları, yük taşımacılığı yapan kamyon, çekici ve hafif ticari araçları durduran ekipler, kış lastiği takılı olup olmadığını kontrol ediyor.

Ekipler, Lastiklerin diş derinliklerini, bulunması zorunlu işaretleri inceleyerek gerekli şartları sağlamayan araç sürücülerine idari para cezası uyguluyor. Araçlarda; zincir, çekme halatı, takoz, ara kablo, el feneri ve ilk yardım çantası olup olmadığını da denetleyen ekipler, araç sürücülerine trafik kuralları, kış lastiği ve emniyet kemeri kullanımı hakkında hatırlatmalarda bulunurken, hususi araç sürücülerine de kış lastiği takmalarını öneriyorlar.

Giresun Valiliğinden yapılan açıklamada; “İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma trafik ekipleri, son günlerde ilimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde ki denetimlerine aralıksız devam ediyor” .denildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN