Yakar : İşhanı Konusunda ki İddialar Tamamen Asılsızdır

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, ilçede seçim zamanı çıkan bir gazetede “Esnaf isyanda” başlığı ile yapılan habere cevap verdi.

Yapılan açıklamada “Daha önce de şahsıma attığı iftiralar yüzünden başka bir gazetede tekzip cezası alan, bir çok mahkemede de yalanları ve iftiraları tescillenen bir gazetecinin hezeyanları sürüyor. Bulancak İskele başında bulunan iş hanında bir esnafın iddiaları adı altında yine şahsıma ve kurumuma bir çok iftira atılmıştır. Gazeteye demeç veren ve defalarca cezai işlem uygulandığı iftirasında bulunan Gönül Karagül’ün işyerine sadece bir kez Ramazan ayında yola tavuk pişirme fırını konduğu için 124 Lira bir ceza uygulanmıştır. Defalarca yolu, kaldırımı masa ve sandalye ile işgal eden bu iş yerine ceza uygulanmamış sadece uyarı yapılmıştır.

Yine dükkanın önünde bulunan ızgaralardan çöp ve yağ döküldüğü ile ilgili uyarılarda bulunulmuştur. Bahsi geçen Sayın Karagül, sokağı, kaldırımı değil sadece bulunduğu dükkanı satın almıştır. Bu iftira açıklamaları nedeniyle hem bahsi geçen demeci veren Sayın Karagül, hem de iftira atan, yalan haber yapan bahsi geçen gazetenin sorumluları yargıya taşınacaktır. Değerli vatandaşlarımdan yalan haberleri tescillenmiş seçim zamanlarında ortaya çıkan bu tip isimlere itibar etmemelerini rica ediyoruz. Yine aynı iş hanında dükkanı satın alıp tüm caddeye masa, sandalye koyanlara yasal haklarını hatırlatmak kavga etmekse, yasal haklarını hatırlatmaya devam edeceğiz. Eğer öyle yapmazsak herkes önüne gelen boşluğa tezgahını masa ve sandalyesini koyar ne yürüyecek cadde ne de kaldırım bulabiliriz. Aleyhimizde yapılan bu tip iftira ve hakaretler derhal yargıya taşınacaktır. Koca ilçeyi birkaç kişinin hakaret, iftira ve yalanlarına asla teslim etmeyeceğiz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN