Giresun'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Programı Düzenlendi

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.

PAYLAŞ


Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım’da Saygı ve Özlemle Anıldı
10.11.2022
Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıl dönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.

 Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yıl dönümü anma programı, 10 Kasım Perşembe günü saat 08.45’te Giresun Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma töreni, Atatürk Anıtı’na   Vali  Enver Ünlü tarafından çelenk konulması ile başladı. Akabinde Giresun Belediye Başkanlığı, BARO Başkanlığı ve siyasi parti il temsilciliklerinin çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Anma programı, saat 09.05’te iki dakika boyunca çalınan siren sesleri eşliğinde gerçekleştirilen saygı duruşu ile devam etti. Valilik önündeki program, İstiklal Marşı  eşliğinde bayrakların yarıya çekilmesi ile sona erdi.

Çelenk sunma törenine; Vali Enver Ünlü, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu ile askeri ve mülki erkân katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN