Giresun Haberleri

Giresun Haberleri

Eksik Mahallelere Muhtar Evleri Yapılıyor

Mücavir alan sınırları içerisinde yer alan mahalle muhtarlarının daha konforlu ve güzel şartlarda hizmet sunabilmeleri için Giresun Belediyesi tarafından başlatılan ‘Muhtar Evleri Projesi’ kapsamında eksik mahallelere muhtar evleri yapılıyor.

Başkan Eroğlu, Ali Metin Tokdemir'i Andı

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, vefatının 27. yılında eski Ülkü Ocakları Genel Başkanlarından Ali Metin Tokdemir'i andı.

Doğu Park Projesinde Çalışmalar Devam Ediyor

Giresun’un doğu yakasındaki 40 yıllık çöp sahası üzerinde projelirilen Doğu Park ve Galericiler Sitesi (Açık Spor Kompleksi Rekreasyonu Alanı Düzenlemesi) Projesinde yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

''Kitap Kahve ve Genç Ofisinin'' Restorasyon Çalışmaları Tamamlandı

Vali Enver Ünlü, Giresun Merkez Gazi Caddesi üzerinde tarihi binada yapılan Kitap Kahve ve Genç Ofis Binası bakım-onarım çalışmalarını yerinde inceledi.

Park Çalışmalarıyla Birlikte Şehirdeki Park Sayısı 75’e Ulaştı

Giresun Belediyesi, şehrin çocuklarının keyifli vakit geçirdiği, büyüklerinin ise dinlenebildiği parkların sayısını arttırmak için yoğun çalışmasına devam ediyor.

Baca Temizliği ve Karbonmonoksit Zehirlenmeleri Uyarısı

Giresun Belediyesi havaların yeniden soğumasıyla birlikte vatandaşları baca temizliği ve karbonmonoksit zehirlenmeleri konusunda uyardı.

Hastanede Adli Tıp Birimi Göreve Başladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalında tıpta uzmanlık eğitimini tamamlayan ve Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile Giresun Eğitim Araştırma Hastanesine ataması yapılan Adli Tıp Uzman Doktoru Muazzez Elçin Özkan, hastanede Adli Tıp Biriminde hasta kabulüne başlamıştır.

Giresun İl Genelinde Sahte İçki Operasyonu

Giresun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İl genelinde sahte içki yapımı/satışının önlenmesi amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde:

Giresun'da Eş Zamanlı Narkotik Operasyonu

Giresun'da 29.11.2022 tarihinde saat 07:00’de Narkotik Daire Başkanlığı koordinesinde ülke  genelinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince,Giresun il  merkezinde eş zamanlı yapılan operasyonda;

Sağlıklı Çalışan Dostu İşletmelere Belge

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nden işletmelere “Sağlıklı Beslenmeyi ve Fiziksel Aktiviteyi Destekleyen İşyeri Belgesi” Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında, Giresun’da bir firma çalışanlarının sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitesini destekleyerek farkındalık oluşturdu.

Teknopark İnşaat Alanında İncelemelerde Bulunuldu

Giresun Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Yılmaz Can, 29 Kasım Salı günü Milletvekili Kadir Aydın, Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mete Bahadır Yılmaz ile Giresun TEKNOPARK inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Tatlı’dan Bilgi Evleri’ne övgü

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında son üç buçuk yılda şehirde çok büyük bir değişim yaşandığını kaydetti.

Giresun'da Planlı Enerji Kesintisi Uygulanacak

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından 170 kV Giresun TM’de 04/12/2022 saat 08:00-16:00 ve 11/12/2022 saat 08:00-16:00 saatleri arasında iletim hatlarında bakım yapılması planlanmaktadır. 

Şehit P.Söz.Er İsmail Ünal Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyon Bölgesinde şehit olan Giresun ili Espiye Nüfusuna kayıtlı P. Söz. Er İsmail Ünal, Espiye ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğünü Ziyaret

 Vali Enver Ünlü, 25 Kasım Cuma günü, Giresun Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğünü ziyaret ederek “Konsept Nüfus Müdürlüğü” çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sosyal Market Vatandaşlara Desteğini Artarak Sürdürüyor

Giresun Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Market yoksul ailelerin umudu oldu. Şehirde yaşayan ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmek amacıyla hayata geçirilen sosyal market vatandaşlara desteğini artarak sürdürüyor.

Giresun'lu Asker Şehit Oldu

Pençe Kilit operasyonu bölgesinde Giresun Güce nüfusuna kayıtlı P. Söz. Er İsmail Ünal şehit oldu.

Giresun Havuz Altına Spor Lisesi Dönüşüm Projesi

Vali Enver Ünlü, Giresun Havuz Altına Spor Lisesi Dönüşüm Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Giresun 'da Kaçak Ürünler Ele Geçirildi

Giresun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce İl genelinde silah kaçakçılığı ve sahte içki yapımı/satışının önlenmesi amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde:

Farklı Bölgelerde Belirlenen Programlar Dahilinde Çalışmalar Sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehrin farklı bölgelerinde belirlenen programlar dâhilinde çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Hemoroid'e Lazerli Tedavi

Başhekim Doç.Dr. Fazıl Kulaklı hastanede ilk kez Lazer Hemoroidoplasti (Lazerle Basur) Ameliyatının yapılmaya başlandığını söyledi.

Başkan Eroğlu’ndan Öğretmenler Günü Mesajı

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Giresun TSO Heyeti TBMM’de, Milletvekillerine İl Sorun Ve Taleplerini Anlattı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve Meclis Başkanı N. Şükrü Ataün ile Oda heyeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti.

Fındık Üreticilerine Tarım Sigortası Uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta 2023 yılı TARSİM (Devlet Destekli Tarım Sigortası) döneminin 1 Kasım 2022 itibariyle başladığını hatırlatarak, üreticilerin zaman geçirmeden ürünlerini devlet destekli tarım sigortası ile güvence altına almaya çağırdı.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjio Ünitesinde Bu yıl 3000 Vaka Yapıldı

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjio Ünitesinde Bu yıl 3000 vaka yapıldı. Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 2022 yılı içerisinde yaklaşık 11 aylık süreçte 3.000 anjio vakası gerçekleştirildi.

Arama Kurtarma Ekipleriyle Afet Tatbikatı Düzenlendi

TDV aralarında Giresun’un da bulunduğu 5 ilde kurulan arama kurtarma ekipleriyle afet tatbikatı düzenlendi. 

Kadın Danışma Merkezi Çalışmalarına Devam Ediyor

İki yıl önce hizmete açılan Giresun Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından tüm kadınlara ücretsiz sosyal, psikolojik ve hukuksal konularda destek veriliyor.

Girişimcilik Söyleşileri Etkinliği Yapıldı

Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından Girişimcilik Söyleşileri etkinliğinin ilki, İş İnsanı Hakan Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleşti.

Balık Tezgahlarında Denetimler Devam Ediyor

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehirde bulunan balık tezgâhlarını denetledi. 1 Eylül’de başlayan yeni av sezonu ile balıkçı tezgâhlarında denetimlerini sürdüren Giresun Belediyesi Zabıtası vatandaşlara sunulan ürünler için kontrollerine devam ediyor.

Öğretmenler için Anadolu Ezgileri Sunacaklar

Vatandaşlar her geçen gün yeni bir program ile buluşturulurken, Giresun Belediyesi Konservatuvar Halk Oyunları Ekibi de Öğretmenler Günü’ne özel gösteri sunacak.