Kale Yolunda Asfalt Çalışması

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Belediyesi şehir genelinde yapımı devam eden doğalgaz çalışması sonrası bozulan yolları yenilemeye devam ediyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ve Su Kanal İşleri ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Kale Mahallesi’nde yapımı tamamlanan doğalgaz ana hat ve bağlantı hatları çalışması sonrası bozulan Eşref Dizdar Sokak ile Hasan Ali Yücel Caddesi’nin altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarında da sona yaklaşıldı.

Ayrıca Eşref Dizdar Sokak’ta devam eden parke yol yapımının büyük bir bölümü tamamlandı. Kale’ye çıkış yolu olarak da kullanılan Hasan Ali Yücel Caddesi’nde de sıcak asfalt çalışması başlatıldı. Yolun biran önce bitirilip araç trafiğine açılması için çalışmalar gece geç saatlere kadar sürdü.

Fen İşleri Müdürlüğü bünyesine bağlı bir diğer ekipte Hacı Miktat Mahallesi Barış Güngör Sokak’ta başlatmış olduğu parke yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Burada da büyük bir bölümü biten çalışmaların kısa sürede tamamlanmasının ardından sokak araç trafiğine açılacak.

Üstyapısına başlanacak yerlerin önce altyapılarının yapıldığını belirten yetkililer şunları belirtti, “Alt yapısı olmayan bir sokağın yâda caddenin üst yapısını yapmanın bir anlamı yok. Önce alt yapısını tamamlıyoruz. Sorunsuz bir hale geldikten sonra, üst yapı çalışmalarına başlıyoruz. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bölgenin mevcut altyapısının fizibilitesini yapıyor, ihtiyaçlar doğrultusunda yenileme veya bakım onarımları yapılıyor. Yağmursuyu, kanalizasyon ve içme suyu hatlarının tamamı elden geçiriliyor. Tüm bunların yapılmasının ardından üst yapı çalışmalarına başlanıyor.”

Belediye ekipleri iyi giden hava şartlarını değerlendirerek belirli program dahilinde çalışmalarını şehrin farklı noktalarında sürdürecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN