Trafik Haftası Etkinlikleri Yapıldı

 Vali  Mehmet Fatih Serdengeçti, Karayolları Trafik Haftası etkinliklerine katıldı. Trafik güvenliğinin önemini vurgulamak amacıyla bu yıl 04-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen 'Karayolları Trafik Haftası' etkinlikleri 09 Mayıs Perşembe günü Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilen tören ile başladı.

PAYLAŞ

 

Trafik güvenliğinin sağlanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amacıyla ülkemizde her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü", bugünü takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kabul edildiğinden, 04-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl “Hayatla Yarışılmaz” mottosuyla etkinlikler gerçekleştirildi.

 Vali  Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından Trafik Haftası Tertip Komitesi çelenginin sunulmasıyla başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Akabinde Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan öğrencimiz şiirini okudu.

Program,   Vali  Mehmet Fatih Serdengeçti’nin Trafik Haftası dolayısıyla; vatandaşların can ile mal güvenliğinin sağlanmasında mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak, üstün gayret gösteren, polis ve jandarma mensuplarıyla karayolları şefliği ve zabıta personelini ödüllendirdiği Başarı Belgeleri’nin takdimiyle devam etti.

Akabinde trafik konulu ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir ve liseler arası kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ayrıca yıl içerisinde trafikteki örnek tutum ve davranışları ile kurallara uyma konusunda göstermiş oldukları hassasiyetle yılın ticari araç sürücülerine de ödül verildi.

Ödül töreninin ardından trafik eğitim pisti ve alkol gözlüğü gösterisi gerçekleştirildi. Hazırlanan etkinlikleri Vali Serdengeçti, birebir deneyimledi.

Program, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Trafik birimleri, Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Karayolları 104.Şube Şefliği ile AFAD görevlilerince açılan bilgilendirici stantların gezilmesi ile devam etti.

Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen program, Trafik Haftası pastasının kesilmesi ve ikram edilmesi ile sona erdi.

Programa;  Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, Vali Yardımcıları Mehmet Fikret Çavuş ve Mehmet Fatih Yakınoğlu, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, Sahil Güvenlik 73 Komutanı Yüzbaşı Emre Meral, kurum amirleri, siyasi parti yetkilileri ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN