Yeni İçme Suyu Kuyusu Açılarak Şehrin Su Akımı Güçlendirildi

Yeni açılan su kuyusundan sonuçlar alındıktan sonra kuyunun devreye alınarak şehir şebekesine bağlantısının yapılacağı bildirildi.

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi, her geçen gün şehir nüfusunun artmasına paralel olarak ihtiyaç duyulan suyu temin etmek ve gelecekte artan nüfus için de tedbir amacıyla yeni su kuyularını devreye alıyor.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Çaykara Mahallesi Etbaşoğlu mevkiinde 40 metre derinliğinde yeni içme suyu kuyusu açılarak şehrin su akımı güçlendirildi.

Yeni açılan su kuyusundan sonuçlar alındıktan sonra kuyunun devreye alınarak şehir şebekesine bağlantısının yapılacağı bildirildi.

Yaşanan küresel ısınmanın yaratacağı kuraklığın içme suyu sıkıntısına neden olabileceği öngörüsüyle açılan su kuyusunun saatte 180 ton su sağlayacağı açıklandı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, su konusunda şehrin geleceğini korumak için çalışmaları sürdürdüklerini belirterek: “Şehrimizde 23 adet su kuyumuz mevcut. Giresun’umuzda nüfus ve diğer nedenlerle artan içme suyu talebini karşılamak amacıyla önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yeni içme suyu kaynakları bulmak için yaptığımız çalışmalar büyük maliyetlerle gerçekleşmektedir. İsteğimiz hemşehrilerimizden içme suyumuzu israf etmemeleri. Geleceğimizin dünyası için herkes ihtiyacı kadar su kullanmaya özen göstermelidir.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN