Valiler Kararnamesi Yayımlandı

 Vali Enver Ünlü Manisa Valiliğine atanırken yerine İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti atandı.

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın tensipleriyle, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince hazırlanan 09.08.2023 tarih ve 2023/376 sayılı Karar, Resmî Gazete’de yayımlandı.

Söz konusu kararın ekinde yer alan listeye göre; Giresun Valisi Enver Ünlü Manisa Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti ise Giresun Valiliğine atandı.

Atamaların ardından Vali Enver Ünlü, yapmış olduğu paylaşımda “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Şehr-i Şehzade Manisa’da şahsımıza Valilik görevi tevdi edilmiştir.

Bu onurlu görevi bizlere layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Gönül bağı kurduğumuz, Karadeniz'in incisi, Gönüllü Alayların şehri Giresun’un ardından ülkemizin farklı bir coğrafyasında Devletimizi temsil etmenin gururunu yaşayacağız. Rabbim mahcup etmesin.” sözlerine yer verdi.

Giresun Valisi olarak atanan İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti de şahsi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “32275 sayılı Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliğine atandım. Bu onurlu görev için şahsıma gösterdikleri teveccüh sebebiyle Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanımız Sn. Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim yar ve yardımcım olsun inşAllah.” cümlelerini kullandı.

Devletimize ve aziz milletimize hayırlı olsun.

VALİ MEHMET FATİH SERDENGEÇTİ KİMDİR?              

1973 yılında Ordu/Korgan’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ordu’da, lise eğitimini ise Giresun Atatürk Lisesinde tamamladı.

1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde başladığı lisans eğitimini 1995 yılında tamamladı.

1996 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Kaymakamlık mesleğine başlayan Serdengeçti, Ordu/Ünye Kaymakam Refikliği ile Kütahya/Şaphane Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

1997-1998 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği İngiltere MLS Collage Üniversitesinde dil eğitimini tamamlayan Serdengeçti, Yüksek Lisans eğitimini ise 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

2000 yılında Kastamonu/Seydiler Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Elazığ/Ağın, Sivas/Yıldızeli, Samsun/19Mayıs, Kütahya/Emet ve Amasya/Merzifon’da Kaymakam olarak görev yaptı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atanan Serdengeçti, 2017 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı, 2018-2020 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı (V) olarak görev yaptı.

10 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Personel Genel Müdürü olarak görev yapan Serdengeçti, Cumhurbaşkanlığının 2023/376 kararı ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 09.08.2023 tarihinde Giresun Valiliğine atandı.

Evli ve iki çocuk babası olan Serdengeçti; iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN