Pazar Yeri Projesinde İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi yöresel ürünlerini tanıtmak ve satmak için tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlarımızın kullanımına yönelik olarak Çınarlar Mahallesi’nde başlattığı pazar projesinin inşaatı sürüyor.

Öğretmenevi önünde projelendirilen pazar yerinde 12 tanesi 10,6 metrekare ve 2 tanesi 15,5 metrekareden olmak üzere toplam 14 dükkan bulunuyor.

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen proje Giresun Belediye Başkanlığı tarafından yürütülüyor.

Hayata geçecek olan pazar yerinde; köylerimizde yetiştirilen doğal sebze ve meyvelerin yanı sıra hayvansal ürünler, kuru meyveler ve yufka gibi ürünler de tezgahlarda yerini alacak.

Pazar yerinin hizmete sokulmasıyla birlikte kadın çiftçilerin ürettiği doğal ürünlerin ekonomiye kazandırılması ve kadınlarımızın rahat, modern bir ortamda ürünlerini pazarlamaları amaçlanıyor.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, amaçlarının üreticilerin emeklerinin değerlendirilmesi konusunda çalışmaların devam edeceğini ifade ederek: “Üreticilerimizin yapmış olduğu bu ürünleri daha fazla tanınmasını sağlamak amacıyla onlara bu pazarı açarak destek olduk. Böylelikle üreticilerimizin emeklerini değerlendiriyoruz. Şehrimizde bu tip pazar artırmak için çalışmalarımız sürecek.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN