Kent Konseyleri Bölge Toplantısı Yapıldı

Karadeniz Bölgesi Kent Konseyleri toplantısı Ordu'da yapıldı.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Karadeniz Bölgesi Kent Konseyleri toplantısı Ordu’da yapıldı.
Ordu Kent Konseyinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Samsun, Kastamonu, Zonguldak, Çorum ve Ünye Kent Konseyleri katıldı. Toplantıda Samsun Sarp Hızlı Tren Projesinin kıyı şeridini kullanarak hayata geçirilmesi konusunda çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. Batı Karadeniz Bölgesine yapılacak olan bu tip çalışmalar içinde destek olunması fikrine varıldı. Diğer yandan Ordu Kent Konseyi’nin önerisiyle Karadeniz Kent Konseyleri Birliği Derneği’nin kurulmasına karar verildi. Bu birliktelikle Kent Konseylerinin hizmet alımında elinin daha da güçleneceği belirtilerek derneğin kurulum çalışmaları için 7 kişilik bir heyet oluşturuldu. Derneğin merkezinin Ordu’da olacağı ancak bir yıl ara ile üye illerin dönem sözcülüğü üstleneceği bildirildi. Toplantıya katılan başkan ve genel sekreterlerin ise derneğin doğal üyesi olacağı açıklandı.
Bu arada toplantıya Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’da kısa bir süre katılarak konuşma yaptı. Yılmaz, Belediye’nin faaliyetlerini ve Ordu Kent Konseyine verdiği desteği anlatarak:’’ Şehrimize yaptığımız çalışmalarda Kent Konseyi’nin önerilerini dikkate alıyoruz.
Başkan Yılmaz toplantının gündeminde yer alan hızlı tren fikrine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın olumlu baktığını söyleyerek:’’ Samsun Sarp hızlı tren projesi Karadeniz Bölgesi için son derece önemli. Ayrıca projenin Samsun’dan Bolaman’a kadar uzatılması ile ilgili fizibilite çalışması yapılıyor. Konu ile ilgili yerelde bir talep olduğu gibi hükümetimizde bu konuya sıcak bakıyor. Böyle bir projenin sizin tarafınızdan yüksek sesle dile getirilmesi siyasetçiler olarak bizim de elimizi güçlendirecektir.’’ şeklinde konuştu.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN