Akgün Sokak'ın Merdiveni Yenilendi

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Belediyesi ekipleri şehir genelinde yeni merdiven yapımlarına devam ederken, mevcut merdivenlerde tamirat ve bakım onarım çalışmaları yapıyor.

Belediye Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Çıtlakkale Mahallesi Akgün Sokak’ta bulunan mevcut merdivende başlatılan yenileme çalışmaları tamamlandı.

Yapılan çalışmaları değerlendiren birim yetkilileri şunları söyledi; “Şehrimizin engebeli bir yapıya sahip olmasından dolayı araç yolu imkanı olmayan bölgelere yaya ulaşımı merdivenler aracılığı ile sağlanıyor. Tespit edilen bölgelerde yeni merdiven yapım çalışmaları devam ederken, diğer bir  ekibimizde bozulan ve kullanışsız olan mevcut merdivenleri yeniden dizayn ederek yeniliyor. Akgün Sokak’ta başlatılan çalışma kapsamında bozulan merdivenin basamakları yenilenerek karo taşlar ile döşendi. Yürüyüş yoluna modern parke taşları ve çiçek saksıları konuldu. Merdivenin yan duvarları bir pano gibi kullanılarak Türk Bayrağı, belediye logosu ve şehrimizin simgesi olan fındık ile kiraz figürleri çizildi. Yeni bir yüze kavuşan merdiven vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN