Jeoradar Giresun'un Alt Yapısını Röntgenliyor

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun talimatları doğrultusunda, şehrimizde hayata geçirilen jeoradar sistemi, belediyecilik hizmetlerini daha kaliteli ve sorunsuz hale getirmek amacıyla yer altının detaylı röntgenini çekmeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı oluşturulan jeoradar birimi, şehrin altyapısını adeta işleyerek belediyeye ait kanalizasyon, yağmursuyu, içme suyu hatları ile diğer kurumların hatlarının tespit edildiği, aynı zamanda önceki yıllarda şehrin altyapısı için yapılmış olan kayıp rögar ve vanaların da varlıkları belirleniyor.

3 yılı aşkın bir süredir devam eden ve Giresun şehir merkezinin büyük bir bölümünde altyapı görüntülemesinin tamamlandığı Jeoradar sistemi aracılığıyla çeşitli bilgiler kayıt altına alınmaya devam ediyor.

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan belediyeler arasında, kendi ekibi ve özel cihazlarıyla çalışan tek belediyenin Giresun Belediyesi olduğu ifade edildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen akıllı şehirler ekosistemi projesinde jeoradar sisteminin başarılı bulunduğunu belirterek, belediyeciliğin temelinden çıkarak, Giresun'un sağlam bir altyapı üzerine inşa edilmesi için çalıştıklarını vurguladı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN