Fener Alayı Coşkulu Bir Kalabalıkla Gerçekleştirildi

Giresun, Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamak için muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

PAYLAŞ

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti önderliğinde gerçekleştirilen "Fener Alayı" şehrin sokaklarını renklendiren binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Giresun’da Cumhuriyetimizin 100.yılı etkinlikleri 21 Ekim Cumartesi günü Şehitlere Saygı Yürüyüşü ile başlayarak hafta boyunca sergi açılışları dâhil çeşitli etkinliklerle devam etti.

Kutlamalara, 29 Ekim Pazar günü de devam edildi. Giresun Valiliğinde 29 Ekim Pazar günü sabah saat 09.45’te tebriklerin kabulü ile başlayan etkinlikler, saat 10.00’da Valilik önündeki törenlerle devam etti.

Aynı gün akşam saat 18.45’te Merkez Çotanak İlkokulu önünden başlayan “Fener Alayı”; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ve eşi Belkıs Edige Serdengeçti Hanımefendi ile Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu başta olmak üzere il protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi.

Katılımcılar ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılarak Cumhuriyet coşkusunu tüm şehre yaydılar. Vali Serdengeçti ve il protokolü; yürüyüş boyunca cadde üzerindeki esnaf ve vatandaşlar ile balkonlarından alkışlarıyla yürüyüş kortejini takip eden vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladılar.

Programın en dikkat çekici anlarından biri de saatler 19.23’ü gösterdiğinde gerçekleştirilen dilek feneri gösterisiydi. Binlerce dilek feneri ve havai fişek, Giresun semalarında uçarken, katılımcılar özel dileklerini gökyüzüne bıraktılar. Bu anlamlı gösteri, Cumhuriyet'in aydınlık geleceğine olan inancın bir yansıması olarak değerlendirildi.

Vali Serdengeçti, etkinlikle ilgili olarak "Muhteşemsin Giresun!

100.yıl coşkusunu hep beraber yaşıyoruz!" paylaşımında bulundu.

Giresun'da gerçekleşen bu coşkulu etkinlik, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünün anlamını ve önemini bir kez daha vurguladı. Giresun halkı, Cumhuriyet'in değerlerini ve kazanımlarını koruma kararlılığıyla dolu bir gece yaşadı. Cumhuriyet Bayramı'nın bu özel yıldönümünde, Giresun, bir kez daha birlik ve beraberlik içinde, Cumhuriyet sevgisiyle dolup taştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN