İvme Kredisi Bilgilendirmesi

Halk Bankası Giresun Şube Müdürü Serhat Fazla, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu'nu ziyaret etti.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

 

Halk Bankası Giresun Şube Müdürü Serhat Fazla, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret etti.
Üç kamu bankası tarafından finansa edilen İVME Kredisi konusunda bilgi veren ve iş dünyasını avantajlı İVME Kredisi kullanmaya davet eden Halk Bankası Giresun Şube Müdürü Fazla; “Makine imalatı yapan ve mevcut üretimde kapasite artırmak yada yenilemek isteyenlere ve yeni yatırımcılara, makine imalatı yapan, ayrıca yerli ve yeni makine alımı yapmayı planlayanlara, hammadde ve ara malı imalatı yapan firmalar bu kredi şartlarından faydalanabilecektir.” dedi.
İVME Kredisinde azami iki yıla kadar anapara ödemesiz, en fazla on yıllık vade uygulandığını ifade eden Müdür Fazla;” Yatırım kredisi kullanan işletmelerin, yatırıma bağlı işletme kredisinde ise azami bir yıl kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere en fazla beş yıl vade uygulanabilecektir.” açıklamasında bulundu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; İVME kredisinin makine imalatı yapan yada yerli ve yeni makine alan firmalar için avantajlar içerdiğine vurgu yaptı.
Başkan Çakırmelikoğlu;” İş dünyasının yaşanan ekonomik süreçte ilgili finansman desteğine ihtiyacı olduğunu görmekteyiz. Makine imalatı yapan firmalar, yeni ve yerli makine alımı yapan firmalar ile hammadde ara malı imalatı yapan işletmelerimizin üç kamu bankasınca sağlanan İVME Kredisinden faydalanmasını bizlerde arzuluyoruz. Bu doğrultuda alışmalar yürütmekteyiz.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN