İl Özel İdaresi Araç Teslim Töreni

Vali Enver Ünlü, 2022 yılı içerisinde Giresun İl Özel İdaresi envanterine katılan yeni araçların teslim törenine katıldı.

PAYLAŞ

Vali Enver Ünlü, 2022 yılı içerisinde Giresun İl Özel İdaresi envanterine katılan yeni araçların teslim törenine katıldı.

Vali Ünlü,   İl Özel İdaresi Ülper Şantiyesinde asfalt sezonunun sona ermesi nedeniyle İl Özel İdaresi çalışanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Çalışanlarla bir süre sohbet eden Vali Ünlü, yemek programı ile ilgili olarak “İl Özel İdaremizin gayretli ve fedakâr personelleriyle öğle yemeğinde bir araya geldik, özverileri çalışmalarından dolayı teşekkür edip, yeni yılda aileleriyle birlikte huzurlu, sağlıklı ve başarılarla dolu günler diledik.” sözlerine yer verdi.

Akabinde Giresun İl Özel İdaresi envanterine katılan yeni araçların teslim törenine katıldı.

Vali Ünlü’ye yetkililer tarafından araçlarla ilgili verilen bilgilere göre; 22 Ağustos 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen sel afeti sonrasında oluşan yol hasarlarının giderilmesi çalışmalarında makine parkının eski ve iş görmede yetersizliğinden dolayı iş makinalarının gençleştirilmesi çalışmalarına başlanıldığı ve 2021 yılında toplam 8 adet araç ve iş makinasının 8.194.338,33 TL’ye alındığı ve hizmete sunulduğu aktarıldı.

Akabinde araç ve iş makinalarının gençleştirilmesi çalışmalarına 2022 yılında da devam edildiği ve bu kapsamda:

6 adet Ekskavatör (2 ad. 30 tonluk 4 adet 22 tonluk)
4 adet Greyder
1 adet Yükleyici
1 adet Bekoloder
1 adet Silindir
4 adet Mercedes 10 teker kamyon
4 adet Doblo
3 adet Toyota pikap olmak üzere
Toplam 24 araç ve iş makinasının 46.810.076,68 TL’ye alındığı ve hizmete sunulduğu, ayrıca yıl içerisinde 2 adet eski kamyona, kış şartlarında kullanılmak üzere kar küreme ve tuzlama aparatı ile 1 adet eski kamyona da kar küreme aparatı taktırıldığı ifade edildi.

Vali Ünlü, araç teslim töreni sonrası “Yeni hizmet araçlarımızın ilimize hayırlı olmasını diliyor ve görevli personellerimizin kazasız belasız kullanmalarını temenni ediyorum. Desteklerinden dolayı başta Sn. Cumhurbaşkanımıza, Sn. Bakanlarımıza ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.” cümlelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN