İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Destek Sürüyor

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı oluşturulan Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Birimi ücretsiz olarak vatandaşların ihtiyacını gideriyor.

PAYLAŞ

Sosyal Belediyecilik ilkesiyle şehirde büyük sosyal yatırımları da hayata geçiren Giresun Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

Bu kapsamda, 2019 yılında Başkan Şenlikoğlu’nun talimatıyla Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı oluşturulan Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Birimi ücretsiz olarak vatandaşların ihtiyacını gideriyor.

18 kişiden oluşan ekip aylık 130 evde faaliyetlerini sürdürüyor. Ekipler gün boyunca, ihtiyaç sahibi kişilerin evlerini temizleyerek, yaşam ortamlarını daha sağlıklı hale getiriyor.

Yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların tıraş, banyo gibi kişisel bakımları da ekipler tarafından yapılırken, talep gelmesi halinde tedavi amaçlı olarak hastanelere ulaşım desteği de sağlanıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşları yalnız bırakmadıklarını belirterek: “Ekiplerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyerek hazırlanan program dahilinde evlerine misafir oluyor. Belediyemiz ihtiyaç sahibi insanlarımıza bir ses, bir soluk olma gayreti içerisindedir. Engelli vatandaşlarımıza ve yalnız yaşayan kimsesiz insanlarımıza ulaşmaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Belediye olarak sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her kesimden vatandaşlarımızı kucaklamayı sürdüreceğiz.” dedi.

Diğer yandan, Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Biriminden destek almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların belediye gelerek veya 444 4 028 nolu telefonu arayarak başvurabilecekleri bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN