Doğa ve Çevre Dostu Projenin Yapımı Devam Ediyor

Gedikkaya Mahallesi Atatürk Bulvarı Sanayi Sitesi karşısında bulunan alana uygulanan Doğu Park Galericiler Sitesi projesinde çalışmalar hummalı şekilde sürüyor.

PAYLAŞ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun Dev Projeleri arasında yer alan Doğu Park Galericiler Sitesi Projesi’nde sosyal donatı alanları hızla inşa edilmeye devam ediyor.
 

Gedikkaya Mahallesi Atatürk Bulvarı Sanayi Sitesi karşısında bulunan alana uygulanan Doğu Park Galericiler Sitesi projesinde çalışmalar hummalı şekilde sürüyor.

40 yıllık çöp sahası alanından 160 bin metreküp çöpün kaldırılmasıyla görüntü kirliliğinin önüne geçilerek doğa ve çevre dostu şekliyle uygulanan proje, vatandaşların yeni sosyoekonomik yaşam alanı olacak.

32 bin metrekarelik bir alana uygulanan proje; 20 bin metrekare yeşil alan, 9.820 metrekare peyzaj alanı, 3.740 metre yürüyüş yolu, 3.500 metrekare kapalı alanda 45 adet galeri ve çeşitli amaçlar ile kullanılabilir dükkan, ATM bölgesi, zabıta noktası, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, kafeterya, açık ve kapalı bekleme alanları, görevli odaları ile soyunma odaları gibi imkanları içinde barındırıyor.

Şu anda galericiler sitesinin üst bölümünde kalan alandaki çalışmalar gerçekleştiriliyor. Çalışmaların ise fiziki olarak yüzde 80’lere kadar geldiği kaydedildi.

Öte yandan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’a böylesi bir yatırımı kazandırdıkları için mutlu olduklarını kaydederek, “Doğu Park ve Galericiler Sitesi projemizin inşaatı hızla tamamlanmak üzere. İnşallah Giresun’umuza böylesi bir yatırımı kısa sürede kazandıracağız. Şuanda galericiler sitemizin üst bölümünde yer alan sosyal donatı alanları inşa ediliyor. Projemizin tüm etaplarının tamamlanması ile Giresun’umuzun ve bölgemizin ekonomisine ve şehrimizin modern görünümüne önemli katkısı olacaktır.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN