Belediyeden Kar Hazırlığı

PAYLAŞ

Meteoroloji’den yapılan yoğun kar yağışı uyarısı Belediye ekiplerini teyakkuza geçirdi.

Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü  personellerinden oluşan karla mücadele ekiplerini ziyaret eden Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu denetimde bulundu. 

Başkan  Şenlikoğlu, halkımızın mağdur olmaması için her türlü tedbiri alıp, tüm imkânları seferber ettiklerini söyleyerek: “Belediyemiz yaz mevsiminde gösterdiği üstün gayreti kış mevsiminde de gösterecektir. Yakın bir süre içinde de şehrimize kar yağışı beklentisi var. Biz de Fen İşleri şantiyemizde 30 araç, 150 personel, tuz ve solüsyonlarla kar yağışına hazır durumdayız. Kar ani gelen bir hadise. Daha önceden hazırlıklı olmak için hem personellerimizle toplantımızı gerçekleştirdik hem de acil eylem planlarımızı programladık. Buna göre de araçlarımızla personellerimizle hep beraber kar yağışına hazırız. Kar yağışı bizim için önemli. Sadece şehrimizde değil, ülkemizde kuraklık var. Kar yağışı su kaynaklarına yansıyacaktır. Tabi kar aynı zamanda şehrin yaşamını da etkilediği için, biz de belediye olarak her an hepsine hazır olmaya çalışıyoruz. Ekiplerimizle araçlarımızla solüsyonumuzla, tuzumuzla hazır durumdayız. Kardan dolayı yaşanacak olumsuzlukları halkımızın rahat bir şekilde atlatması için elimizden geleni yapacağız.’’ dedi.

Belediye şehirde; 2 adet greyder, 3 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 2 adet yükleyici, 14 adet JBC, 9 adet kamyon, 120 ton kar tuzu ve 150 personel ile kar mücadelesi yapacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN