Başkan Sıbıç Devir Teslim Töreni ile mührü aldı

31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimleri sonucunda Bulancak Belediye Başkanlığına seçilen Cumhuriyet Halk Partisi adayı Necmi Sıbıç, 3 Nisan Çarşamba günü ilk olarak, Bulancak Adliyesinde Başkanlık Mazbatasını teslim aldı. Öğleden sonra Belediyeye geçen Başkan Sıbıç, Başkanlık Makamında düzenlenen törenle Başkanlık mührünü 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Recep Yakar'dan teslim alarak Başkanlık koltuğuna oturdu.

PAYLAŞ

Başkanlık makamında gerçekleştirilen törende eski başkan Recep Yakar, Bulancak Belediyesi’nin mali durumu ile ilgili güncel bilgileri aktararak, yeni başkan Necmi Sıbıç’a başarılar dileyerek Başkanlık mührünü telsim etti.

Başkan Sıbıç’ta, Başkan Yakar’a geçmiş hizmetleri için teşekkür ederek, “Sayın Başkanımızın tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz”dedi.

Tören Devir Teslim protokolünün imzalanması ile sona erdi.

Balkon Konuşması Yapan Başkan Sıbıç Bulancaklılara Teşekkür etti

Başkanlık devir teslim töreninden sonra balkon konuşması yaparak vatandaşlara seslenene Başkan Sıbıç; “Sevgili Bulancaklılar hepinize gönülden teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Beni bu göreve seçtiğiniz için hepinize minnattarım. Artık başka bir Bulancak’a uyanacağız. 70 bin Bulancak’ın Belediye Başkanı olarak görev yapacağım.” diyerek, birlik ve beraberlik mesajını yineleyerek “Ayrımsız tüm halkımızın başkanıyım. Eşit ve adil hizmet sunacağız. Her kesimle iletişim halinde olacağız ve sorunlara birlikte çözüm bulacağız” diyerek, tüm Bulancaklıları Cuma günü meydanda yapılacak iftar yemeğine davet etti.

Mazbata ve devir teslim törenine; CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, İl Başkanı Gökhan Şenyürek ve Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse’de katıldılar.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN