Piyade Er Samet Tahmaz, Görele'de Toprağa Verildi

Kayseri 1'inci Piyade Komando Tugay Komutanlığı emrinde askerlik görevinde iken vefat eden Piyade Er Samet Tahmaz, Görele ilçesine bağlı İnanca köyünde düzenlenen duygusal bir cenaze töreniyle toprağa verildi.

PAYLAŞ

2 Nisan Salı günü Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen törenin ardından Piyade Er Samet Tahmaz’ın cenazesi, aynı gün akşam saatlerinde karayoluyla Kayseri’den ilimize getirildi.

Piyade Er Samet Tahmaz için Giresun ili Görele ilçesi İnanca Köyü Merkez Camii'nde, 3 Nisan Çarşamba günü öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı.

 Vali  Mehmet Fatih Serdengeçti de Piyade Er Samet Tahmaz için düzenlenen cenaze namazına katıldı.

Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Piyade Er Samet Tahmaz, tören mangası tarafından İnanca Köyü Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına sevenlerinin gözyaşları ve duaları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Piyade Er Samet Tahmaz, toprağa verildikten sonra, askerimizin tabutu üzerine sarılı Türk bayrağı ve fotoğrafı, Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından askerimizin ailesine teslim edildi.

Cenaze törenine katılan Vali Serdengeçti, askerimizin ailesine taziyelerini ileterek, “Ahirete irtihal eden P. Er Samet Tahmaz'ı son yolculuğuna dualarla uğurladık.

Merhum askerimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun.” sözleriyle duygularını ifade etti.

Cenaze defin törenine; Askerimizin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Görele Kaymakamı Hamit Genç, Çanakçı Kaymakamı Mustafa Talha Aydın, Eynesil Kaymakamı Erkut Pamuk, askerî erkan, il ve ilçe protokolü ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile onlarca vatandaş katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN