8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Valisi  Harun Sarıfakıoğulları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 
Vali Sarıfakıoğulları yayınladığı masajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Milletlerin ve toplumların medeniyet yolunda gösterdiği gelişme ve ilerleme, kadınların o toplumdaki yeri ve önemi ile ölçülür.
 
Kadınlarımızın toplumumuzdaki yeri ve önemini daha iyi anlayabilmemiz için tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl 8 Mart tarihinde ‘Dünya Kadınlar Günü’ kadınların ayrımcılıklardan uzak ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini içeren taleplerini ve beklentilerini dile getirdikleri bir gün olarak kutlanmaktadır.
 
Bizler; ‘Cennet anaların ayakları altındadır’, ‘Ana gibi yar, vatan gibi diyar olmaz’ anlayışındaki bir dinin ve Milletin mensuplarıyız. Tarih boyunca her zaman kadınlarını baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir Milletin evlatları, bir medeniyetin mirasçılarıyız.
 
Tarihimizin her döneminde Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip olan kadınlarımız, sabrı, özverisi, şefkati ve fedakârlığı ile aile kurumunun temel taşı olarak değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu rolünü üstlenmiştir.
 
Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Kadınlarımız, savaş hayatında, tarım hayatında, maişet hayatında erkeklerimizle, yarım adım geride kalmayarak yürüdüler’ sözü de kadınlarımıza verilen değerin bir göstergesidir.
 
Kadınlarımızın gücü ve önemi 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında bir kez daha açık ve net olarak görülmüştür. 15 Temmuz gecesi meydanlara inen kadınlarımız canları, kanları pahasına demokrasimize sahip çıkarak bir kez daha toplumdaki önemlerini gözler önüne sermiştir. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Şehit annelerimiz, 15 Temmuz gecesi meydanlara inerek demokrasimize sahip çıkan kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN