Yeşil Yol Projesi Kapsamında Yapılan Asfalt Yol Çalışmaları

Vali Enver Ünlü, DOKAP'ın 'Yeşil Yol' projesi kapsamında yapımı tamamlanan ve devam eden asfalt yol çalışmalarını, yerinde inceledi.

PAYLAŞ

Vali Enver Ünlü, DOKAP'ın "Yeşil Yol" projesi kapsamında yapımı tamamlanan ve devam eden asfalt yol çalışmalarını, yerinde inceledi.

DOKAP'ın Yeşil Yol projesinde; Doğu Karadeniz yayla yollarını birbirine bağlamak, fiziki altyapıyı iyileştirmek, turizm potansiyelini ziyaretçilerle buluşturmak, bölge insanının gelir düzeyini ve ulaşım kalitesini artırmak amaçlanmakta olup bu kapsamda Valimiz Enver Ünlü, 2 Kasım Çarşamba günü 1. derecede yol ağında bulunan Giresun ili Bektaş-Kulakkaya Yaylası istikametinden İnişdibi yol ayrımına kadar yapımı tamamlanan 6 km asfalt yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Ünlü, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alarak yapılacak asfalt çalışmalarının mevsim şartlarına göre planlanan zamanda tamamlanması talimatını verdi.

Yetkililer tarafından verilen bilgilere göre; Yeşil Yol projesi kapsamında Kulakkaya-Bektaş-İnişdibi yolu arasında önceki yıllarda sathi kaplama yapılmış olan ve sürekli bakım ve onarıma ihtiyaç duyulan 8,7 kilometrelik güzergahta asfalt yol çalışmalarına başlanıldığı, İl Özel idaresi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yaklaşık 6.600 ton asfalt kullanılarak 6 kilometre asfalt yol yapıldığı, çalışmaların hava şartlarının müsait olması durumunda 2022 yılı içerisinde tamamlanacağı, asfalt çalışmaları tamamlanan yollarda ise İl Özel idaresi tarafından sise karşı yol güvenliğini sağlamak amacıyla yol şerit çalışmaları yapılacağı ve projenin yatırım maliyetinin toplamda 12 milyon 500 bin TL olacağı belirtildi.

İncelemeler sırasında Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, İl Jandarma Komutanı J. Albay Özgür Özer ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Karaca da yer aldı.

Vali Ünlü, inceleme sonrası yaptığı paylaşımda “Test ettik, beğendik. Hemşehrilerimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Vali Enver Ünlü ve beraberindeki heyet, incelemeler sonrası Kulakkaya'da bulunan Jandarma Asayiş Noktasını da ziyaret etti. Vali Ünlü, ziyaretle ilgili olarak "Rabbim gece gündüz demeden ülkemizin huzur ve güvenliği için fedakârca görev yapan güvenlik güçlerimizi muhafaza eylesin." sözlerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN