Yeni Evlilere Yönelik Proje

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları'nın talimatlarıyla toplumsal problemlerin çözümü olarak toplumun temeli olan ailenin korunması, güçlendirilmesi ve giderilmesi amacıyla yeni bir proje başlatılıyor.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatlarıyla toplumsal problemlerin çözümü olarak; toplumun temeli olan ailenin korunması, güçlendirilmesi ve giderilmesi amacıyla yeni bir proje başlatılıyor.
 
“Yeni Evlilere Yönelik Aile Eğitimi” adıyla uygulamaya konulacak olan proje; Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın talimatı üzerine, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Giresun İl Müftülüğü, Giresun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü, Giresun Üniversitesi ve Giresun Barosu’nun katkı ve destekleri ile hayata geçirilecek.
 
Toplumsal problemlerin çözümünün, toplumun temeli olan ailenin korunması ve güçlendirilmesi ile giderilmesi amacını taşıyan  “Yeni Evlilere Yönelik Aile Eğitimi Projesi” ilk etapta Giresun il merkezinde en fazla 20 kişilik gruplara yönelik olacak şekilde düzenlenmesi planlanmakta olup, talep ve katılım düzeyine göre ve ihtiyaçlar dikkate alınarak diğer ilçelerde de yapılmaya devam edilmesi hedeflenmektedir.
 
Proje ile ilimizde; sağlıklı, mutlu, huzurlu ve müreffeh ailelerin oluşturulması, yeni evlenen çiftlere aile hayatı, aile hukuku, aile içi ilişkiler ve iletişim, aile ekonomisi, ailede manevi değerler vb. temel konuları kapsayacak şekilde gerekli eğitimler verilmesi, aile kurmuş olan yeni evli çiftlere verilecek olan bu temel eğitim ile aile yapısını ve aile içi ilişkileri güçlendirmek suretiyle sağlam temellere dayalı bir aile yapısını tesis edilmesi, aile içinde sağlanan sağlıklı ve olumlu ortam içinde sağlıklı, mutlu ve bilinçli çocuklar yetişmesini sağlanması, aynı zamanda son yıllarda hem Türkiye genelinde, hem de ilimizde sayısı artmakta olan parçalanmış ailelerden ve boşanma olaylarından kaynaklanan toplumsal problemlerin, aile yapılarını güçlendirmek suretiyle giderilmesi amaçlanmaktadır.
 
Söz konusu eğitim programı; sadece evlilikle ilgili veya aile içi ilişkiler konusunda problem yaşayan çiftlere yönelik olarak hazırlanmamış olup, sağlam ve mutlu bir aile yapısı oluşturmayı hedefleyen tüm yeni evli çiftlere ulaşarak, temel bilgileri kazandırmayı amaçlamaktadır.
 
Planlanan aile eğitim programlarından ilk etapta; ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği halinde, ulaşılacak olan yeni çiftler ile bu eğitim programının ilan edilerek duyurulmasının ardından başvuruda bulunacak olan yeni evli çiftler faydalanacaktır.
 
Söz konusu eğitim programı yeni evli çiftlerin katılımını kolaylaştırmak amacıyla sağlık, hukuk, iletişim, bilinçli medya kullanımı, aile ekonomisi ve dini değerler olmak üzere 6 farklı konuda, 1 günlük toplam 6 saatten oluşan bir eğitim programı olarak tasarlanmış olup, her bir konu ile ilgili, konusunda eğitimli ve uzman kişiler tarafından gerekli eğitimler verilecektir.
 
Hazırlanmış olan eğitim programı, eğitim için müracaatta bulunacak olan katılımcıların ilgi, talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlenebilecek veya değiştirilebilecektir.
 
Eğitimlere kendi imkânlarının yetersiz olması sebebiyle katılamayacak olan yeni evli çiftlerin, aşağıda iletişim bilgileri belirtilen kişi ve kuruluşlara müracaatı, söz konusu eğitimlere aksatmadan katılacağını beyan ve taahhüt etmesi halinde ve ilgili kurumların imkânları doğrultusunda mümkün olabilecek her türlü yardım ve destek sağlanabilecektir.
 
Bu eğitim programı, tamamen gönüllülük esasına göre ve ücretsiz bir şekilde, kurumlar arası işbirliği, iletişim ve sosyal sorumluluk bilinci içerisinde gerçekleştirilecek olup, eğitime katılanlara katılım belgesi takdim edilecektir.
 
Yeterli sayıda müracaat sağlanması halinde yapılacak olan eğitimler; Giresun Merkez Gazi Caddesinde (Debboy Mevkii) bulunan Eski Halk Eğitimi Merkezi Hizmet Binası’nda düzenlenecek olup, eğitime katılmak amacıyla müracaatlar iletişim bilgileri aşağıda belirtilen başvuru noktasında görevli personele bizzat veya telefon yoluyla yapılabilecektir.
 
Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının, yapılacak Aile Eğitim Programları ile ilgili olarak, sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde gerekli hassasiyeti göstermeleri ve düzenlenecek programlara her türlü katkı ve desteği sağlaması önemli olup, hedef kitleye ulaşmak için tüm ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca kendi görev alanına giren konularda tüm bağlı birimlerinde görev yapan personelleri aracılığıyla gerekli bilgilendirilme ve duyuruların yapılması gerekmektedir.
 
Başvurunun Yapılacağı Yer ve İrtibat Bilgileri:
 
Adres             : Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Kavaklar Mah. Soner Sok. No:3
Telefon           : 0 454 216 11 83
E-posta          : [email protected] ve [email protected]
 
Müracaat Tarihleri:  12 Mart 2018 – 23 Mart 2018 tarihleri arasında hafta içi mesai günlerinde 08:00 – 17:00 saatleri arasında telefonla veya bizzat müracaat edilebilecektir.
 
Eğitimin Yapılacağı Adres :  Eski Halk Eğitimi Merkezi Hizmet Binası Gazi Caddesi No: 30 Merkez / Giresun
 
Eğitim Programının Tarihi: 24 Mart 2018 Cumartesi
 
NOT: Söz konusu Aile Eğitim Programı, yeterli müracaat sağlanması halinde 24 Mart 2018 Cumartesi günü, belirtilen yerde yapılacak olup, yeterli müracaat sağlanamaz ise eğitim programının tarihi değiştirilebilecek olup, yeni eğitim tarihi müracaat sahiplerine bildirilecektir.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN