KORONA ÜZERİNDEN İSLAM’A NEFRET KUSUYORLAR - Hakan ALPASLAN

KORONA ÜZERİNDEN İSLAM’A NEFRET KUSUYORLAR


Korona salgını ile amansız mücadele devam ederken gerek yerelde gerekse ulusalda yaşananlar, bazı kesimlerin her felaketi bir saldırı malzemesine çevirdiğini ortaya koydu. Ülkemizde siyasetin muhalif kanadının savunucusu olarak bilinen yayın kuruluşlarında yayın yapan bazı sözde gazetecilerin, korona salgını üzerinden İslam’a yaptıkları saldırılar akıl alır gibi değil. “150 bin imam bir doktor etmiyormuş” türünde paylaşımlar, bu salgının Umreciler tarafından yayıldığı saçmalığı, “Din alimleri aşı bulsun” türünde alaycı paylaşımlar, camilerden okunan dualara tepki göstermeler, çocukların TV eğitiminde yer alan başörtülü öğretmenden rahatsız olmalar inanılır gibi değil.

ÇİN’DE, İTALYA’DA, İSPANYA’DA İSLAM MI VAR? İMAM HATİP Mİ VAR? UMRECİ Mİ VAR?
Yaşanan her felaketi İktidara daha kötüsü İslam’a bağlayan sapkın bu zihniyete sormak lazım; Bu virüs nereden türedi? Budist, ateist Çin’den değil mi? Çin’de nefret ettikleri, her fırsatta saldırdıkları İslam yok. Bu virüs köpek, yarasa, fare başta olmak üzere her türlü iğrenç böcek ve tiksineceğimiz her çeşit hayvanın yendiği Çin’den bulaştı. Ama bu sapkın kesim utanmasa; “Virüsü Umreciler dünyaya yaydı!” diyecekler. Dört gözle bu virüsün ülkemize gelmesini bekliyorlardı. Vakalar ve ölümler artmaya başlayınca iktidarın yanında İslam’a, İmamlara, din adamlarına, umre hacılarına saldırmaya başladılar. Sormak lazım onlara; her gün 600-700 kişinin öldüğü, hastane koridorlarında insanların yerlerde yattığı, on binlerce vakanın olduğu İtalya’da umreciler mi var? İspanya’da cemaatler mi var? İngiltere’de İmam Hatipler mi var? Çin’de tedaviyi veya aşıları Budist Rahipler mi buluyor? Nedir bu İslam, imam, din adamı, ezan, cami düşmanlığı? Müslüman olmayabilirsiniz, Ateist, Budist, Şamanist, Hristiyan, Yahudi olabilirsiniz. Hatta ineğe bile tapabilirsiniz bizi hiç ilgilendirmez. Ama her fırsatta dinimize, din adamlarımıza, başörtülü bacılarımıza hakaret edemezsiniz!

İŞİNİZ YOKSA EVDE KALIN TEMİZLİĞİ İHMAL ETMEYİN
Geçen yazımda uzunca bahsetmiştim. Bir kez daha önemle rica ediyorum. Hijyenimizi koruyalım. Ellerimizi detaylı şekilde sık sık en az 20 saniye yıkayalım. Kolonya ve el dezenfektanları ile sık sık ellerimizi dezenfekte edelim. Kalabalık ortamlara mecburiyet durumu yoksa girmeyelim. Giriyorsak mesafemiz en az 1 metre olsun. Hapşırırken, öksürürken kesinlikle mendil kullanalım, yoksa dirseğimizin iç kısmını kapatarak hapşıralım veya öksürelim. Banka ATM’lerinde, asansörlerde, kapı kollarında, kalabalıkların kullandıkları yerlerde bulunuyor oralara dokunuyorsak hemen elimizi dezenfekte edelim veya yıkayalım.

YAŞLILAR HASTA OLDUĞU İÇİN DEĞİL KORUMAK İÇİN EVDELER
Bu hastalık 60-65 yaş üstü ve kronik tansiyon, astım, kalp hastalığı gibi hastalıkları olanları daha fazla etkiliyor. Tabi bu demek değil ki gençlere bir şey yapmıyor. Bu hastalıktan vefat eden gençlerde var. Burada yaşlılarımızın meselesi yanlış anlaşıldı galiba. Sokaklarda yaşlılarımızı aşağılayan insan kılıklı dengesizlere rastlıyoruz. Yaşlılarımız bu salgında risk grubunda olduğu için korumaya alınmak için evlerinde olmaları isteniyor. Onlara vebalı, hastalıklı, taşıyıcı değiller. Neticede bu salgının yaşı, cinsiyeti, dini yok. Herkes risk altında. O yüzden evde kalalım bu felaket geçene kadar tek yürek birlik olalım. Rabbim bu felaketten ülkemizi, milletimizi ve tüm dünyayı korusun.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI