Yakar: Gençlerimizin ve Kadınlarımızın Yanındayız

Bulancak Belediye başkanı Recep Yakar, Yerli Malı Haftası dolayısıyla AK Parti Kadın Kollarıtarafından düzenlenen 'Ev ekonomisine kadın eli, Yerli üretir, milli üretir, ekonomiye destek verir' etkinliği ve Bulancak 19 Eylül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ve bilimsel çalışmaların sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını ziyaret etti.

PAYLAŞ

Bulancak Belediye başkanı Recep Yakar, Yerli Malı Haftası dolayısıyla AK Parti Kadın Kollarıtarafından düzenlenen "Ev ekonomisine kadın eli, Yerli üretir, milli üretir, ekonomiye destek verir" etkinliği ve Bulancak 19 Eylül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ve bilimsel çalışmaların sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını ziyaret etti.

 

Başkan Yakar, “Son yıllarda ülkemiz yerli ve Milli üretim hamleleri ile gurur duyduğumuz seviyelere gelmiştir. Önceden Yerli Malı deyince elma, armut, çerezlerle kutlanan günler akla gelirken şimdi; Savunma ve Teknoloji sanayileri ile dünyanın gıpta ile izlediği bir ülke haline geldik. İHA-SİHA ve savunma teknolojilerinin yanı sıra birçok ileri teknoloji ürünlerini geliştirir ve üretir hale geldik. Ancak en önemlisi tüm bu teknolojik üretimlerin Milli yazılım ve fikirlerle gelişmesidir. İşte lise düzeyinde genç dimağların ortaya koydukları fikirler geleceğin kapısını aralamakta ve Türkiye’nin geleceğini şimdiden aydınlatmaktadır. Bulancak 19 Eylül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimizin hazırladığı bu çalışmaların da hepsi birbirinden değerli ve umut vericidir. Bizde öğrencilerimize yerli ve milli projeleri her zaman destekleyeceğimizin sözünü verdik. Üreten Gençlik ve Üreten Türkiye sloganımızla her zaman gençlerimizin yanındayız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN