Vali Sarıfakıoğulları, TKDK Heyetini Kabul Etti
- 12.03.2018 10:37
- Güncelleme: 12.03.2018 10:37
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğünden gelen bir heyetini Makamında kabul etti.
Heyet tarafından Vali Sarıfakıoğulları’na, Valiliğimiz himayesinde (TKDK) İl Koordinatörlüğünün devam ettirdiği ‘’Marjinal Eğimli Arazilerde Yeni Nesil Tarım Makinaları Kullanımı Projesi’’ kapsamında profenin işleyişi ile ilgili bilgi verildi.
TKDK İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun başkanlığındaki heyet tarafından Vali Sarıfakıoğulları’na projenin detayları ile ilgili sunum yapıldı.
Görüşmede Japonya Uluslararası İşbirliği Teşkilatı (JICA)’nın tavsiye ve yönlendirmeleri ile ilimizde bulunan, 1865’ten beri Japonya’ da faaliyet gösteren ülkenin en köklü şirketlerinden ‘’Fujı Corporatıon’’ sorumlusu Hıdeo Kikuchi’de hazır bulundu.
Vali Sarıfakıoğulları, TKDK İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun ve beraberindeki heyete proje üzerinde hassasiyetle durmalarından dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.