Vali Enver Ünlü'den Halk Günü Toplantısı

'Halk Günü' toplantısına iştirak etmek isteyen vatandaşların Valilik hizmet binasında yer alan Açık Kapı Şube Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

PAYLAŞ

Toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşmak, vatandaşlarımızın talep ve isteklerini, şikâyet ve önerilerini doğrudan dinlemek amacıyla Vali Enver Ünlü başkanlığında “Halk Günü Toplantısı” gerçekleştirildi.

Vali Enver Ünlü başkanlığında 10 Kasım Perşembe günü saat 14.00’te İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Açık Kapı Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen toplantıya Açık Kapı Şube Müdürü Gamze Bekteş, ilgili kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Açık Kapı Şube Müdürlüğüne başvuran vatandaşlarımızla bire bir görüşen Vali Ünlü, kendisine iletilen konular, talep ve isteklerle ilgili çözümler üretmek için ellerinden gelen gayreti, bütün kurumlarımızla birlikte göstereceklerini belirtti. Vali Ünlü, iletilen taleplerin çözümü için gerekli işlemlerin yapılması noktasında ilgili kurum müdürlerine de talimatlar verdi. 

Vali Ünlü, bu toplantılar sayesinde toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelindiğini, istek, talep ve önerilerin birinci ağızdan dinlenilerek aktarılan tüm konulara imkânlar çerçevesinde en uygun çözümler bulunduğuna dikkat çekerek kendilerine ulaşmak isteyen vatandaşlara kapılarının her zaman açık olduğunu ifade etti.

Valimizle bire bir görüşen vatandaşlar, düzenlediği bu toplantı ve gösterdiği yakın ilgi için Valimize teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Vali Ünlü, toplantı sonrası yapmış olduğu paylaşımda “Halk Günü Toplantımızı milletin kapısında gerçekleştirerek çok değerli vatandaşlarımızın dertleriyle hemhâl olduk, sorunlara birlikte çözümler ürettik, sohbet ettik. Devletimizin şefkat eli olarak iyi günde, kötü günde her zaman yanınızdayız, hizmetinizdeyiz...” ifadelerine yer verdi.

“Halk Günü” toplantısına iştirak etmek isteyen vatandaşların Valilik hizmet binasında yer alan Açık Kapı Şube Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Açık Kapı Milletimizin Kapısı

Açık Kapı Projesi vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilmiştir.

Açık Kapı Şube Müdürlüğü, 4 Nisan 2020 tarihli 31089 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan “Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile Valilik teşkilat yapısına eklenmiştir.

Vatandaşlar tarafından Açık Kapı Şube Müdürlüğüne gerek yüz yüze gerek web sitesi ve Açık Kapı uygulaması üzerinden yapılan tüm başvurular; elektronik ortamda takibi yapılarak ilgili birimler ile koordinasyonu sağlanmakta olup vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırarak öneri, talep ve şikâyetlerini en kısa sürede sonuçlandırmaktadır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN