Vali Enver Ünlü, 15 Temmuz Temalı Fotoğraf Sergisinin Açılışını Yaptı

 Vali  Enver Ünlü, Giresun Merkez Atatürk Meydanı (Atapark) içerisinde 15 Temmuz temalı fotoğrafların yer aldığı sergiyi halkın ziyaretine açtı.

PAYLAŞ

 Vali  Enver Ünlü, Giresun Merkez Atatürk Meydanı (Atapark) içerisinde 15 Temmuz temalı fotoğrafların yer aldığı sergiyi halkın ziyaretine açtı.

Vali Enver Ünlü ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile diğer davetliler tarafından 15 Temmuz Cuma günü saat 11.30’da açılışı gerçekleştirilen sergide; Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün hain darbe girişimini gerçekleştirildiği 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşananları anlatan, Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri tarafından Ankara, İstanbul ve Giresun'da çekilmiş 100 adet fotoğraf ile o gece Giresun’da yaşananları anlatan 15 adet fotoğraf olmak üzere toplam 115 adet fotoğraf yer alıyor.

Darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerine ev sahipliği yapan Giresun Atatürk Meydanı’nda ki sergi, 16 Temmuz Cumartesi ve 17 Temmuz Pazar günü de aynı yerde açık tutulacak.

15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimi teşebbüsünde bulunulan o karanlık gecede yaşananları hatırlatan ve hafızaları tazeleyen, milli bilincimizi ayakta tutan 15 Temmuz Temalı Fotoğraf Sergisinin açılışı yapan Vali Ünlü, o gecenin karanlık bir gece olduğunu ancak milletin “milli iradeye” sahip çıkıp Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inerek "Her zaman olduğu gibi darbelere, oldubittilere izin vermeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağını bir kez daha bütün dünyaya haykırdı” dedi.

Ünlü, aynı ruh ve heyecanla tüm Giresunluları 15 Temmuz Cuma günü saat 18.30'da Debboy mevkiinden başlayarak Atatürk Meydanına kadar devam edecek olan “Milli Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü” ile hemen akabinde Atatürk Meydanında başlayacak olan Demokrasi Nöbetine davet etti.

Ünlü "İnşallah aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği bu cennet vatana hep birlikte ilk günkü kararlılıkla, azimle ve heyecanla sahip çıkalım. Bu nöbeti inşallah hep birlikte tutalım." ifadelerini kullandı.

Açılış törenine; Vali Enver Ünlü, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN