Üniversiteden Kamuoyuna Açıklama

Giresun Üniversitesi'nin 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreni başta olmak üzere birkaç konuda, basında ve sosyal medyada kişileri karalama niyetiyle yazılmış, gerçek dışı bazı haber ve yorumlar üzerine aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek duyulmuştur:

PAYLAŞ

Giresun Üniversitesi’nin 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreni başta olmak üzere birkaç konuda, basında ve sosyal medyada kişileri karalama niyetiyle yazılmış, gerçek dışı bazı haber ve yorumlar üzerine aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek duyulmuştur:

  1. Üniversitemizin 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreni için Çotanak Stadyumunun tahsis edilmesi amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze 17.05.2022 tarihinde yazı yazılmış; ancak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ekte örneği yer alan cevabi yazısında bu talebimizi, Çotanak Stadyumunun tadilat, zemin bakım onarım çalışmalarını gerekçe göstererek reddetmiştir.

 

  1. Mezuniyet Törenimizin yapılmamasıyla alakalı maksatlı olarak medyada çıkan tüm haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Törenin yapılabilmesi için, mezun olacak öğrencilerimiz ve velileriyle birlikte yaklaşık 13-14 bin civarında bir kitleyi barındıracak bir mekana ihtiyaç vardır. Bu amaçla uygun yer arayışımız sürmektedir.

 

  1. Valiliğimiz, Belediyemiz başta olmak üzere ilgili kurumlarımızın bu konuda sağlayacağı desteğe ihtiyacımız vardır. Mezuniyet töreni sadece Üniversitemiz için değil, tüm şehrimiz için bir prestij meselesidir.  Yer tahsisi konusunun çözülmesi noktasında, Giresun kamuoyunun desteğini beklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.  

 

  1. Üniversitemiz Genel Sekreterlik Makamında Atatürk Portresinin bulunmadığına dair paylaşım tamamen gerçek dışı ve maksatlıdır. Makam odasında, donatıldığı günden bu yana Atatürk Portresi bulunmaktadır.

 

  1. 24 Mayıs 2022 Salı günü akşamı Ömer Halisdemir Konferans Salonumuzda, “Mavi Kelebekler Çocuk Hakları Topluluğu” tarafından “Çocuk İhmal ve İstismarı” konulu bir konferans düzenlenmiştir.

Konferansta UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Sayın Saadet Özkan ve Başkan Yardımcısı Sayın Yücel Ceylan konuşmacı olarak katılmıştır.

Etkinliğin sonunda, tamamen konferansın içeriğine uygun olduğu düşünülerek “İnanın Çocuklar” isimli şarkı seslendirilmiştir.

Bu etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can katılmamıştır.

Ancak bu konu da, ne yazık ki, sosyal medyada siyasi bir çerçeveye oturtularak yorumlanmış, maksatlı bir şekilde haber yapılarak paylaşılmıştır.

İyi niyet taşımayan, üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek amacıyla medya kanallarını kullanan kişilerin paylaşımlarına karşı yukarıdaki açıklamaların kamuoyumuza duyurulmasında yarar görülmektedir.

 

Saygılarımızla.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN