Temmuz Ayı İkinci Toplantısı Yapıldı

PAYLAŞ

Giresun Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci toplantısını yaptı.

Koronavirüs kapsamında gerekli tedbirlerin alınarak gerçekleşen toplantıya Belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlık etti.

Toplantıda;  Belediye Meclisinin 2019 yılı faaliyet raporu okunarak oylamaya sunuldu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.

Koronavirüs sürecinde 19 Mart 2020 tarihinden itibaren devam eden üç aylık süreçteki su faturalarının üç ay ertelenmesine ve bu üç ay sonunda da üç eşit taksitle gecikme faizi uygulanmadan tahsil edilmesine, yine 19 Mart 2020 tarihinden itibaren üç aylık süreç için dolmuş kooperatiflerine hat ücreti bedeli kadar gelir desteği yapılmasına ve bu desteğin borçlarından mahsup edilmesine,  iş yerlerinin faaliyeti durdurulan veya faaliyette bulunulamayan dönemler için ilan, reklam ve çevre temizlik vergilerinden muaf tutulmasına, Belediye mülkiyetindeki işyerlerinden faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunamayanlar için faaliyette olmadıkları sürelerde kira bedeli tahsil edilmemesine oy birliğiyle karar verildi.

Diğer yandan, Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısının 3 Eylül 2020 Perşembe günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN