Tatlı'dan Fındık Teşekkürü

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, fındık üreticilerine bereketli bir sezon dileyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan taban fiyatın hayırlı olmasını diledi. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Cumhurbaşkanının fındık taban fiyatı açıkladığını belirten Tatlı, 'bu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık üreticisine göstermiş olduğu değerin bir nişanesidir' dedi.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

 

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, fındık üreticilerine bereketli bir sezon dileyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan taban fiyatın hayırlı olmasını diledi. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Cumhurbaşkanının fındık taban fiyatı açıkladığını belirten Tatlı, “bu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık üreticisine göstermiş olduğu değerin bir nişanesidir” dedi.  

 

2002 yılından bu yana, AK Parti hükümeti olarak hep fındık üreticisinin yanında olduklarını ve olmaya devam ettiklerinin altını çizen İl Başkanı Tatlı, dolar bazında fındık fiyatını hiçbir zaman 3 doların altına düşürmediklerini, güçlü alıcılar karşısında üreticinin hak ve hukukunu koruduklarını ifade etti.  

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Giresun kalite yağlı fındık için kilogramda 17,00 TLlevant kalite için kilogramda 16,50 TL taban fiyat açıklandığını ve TMO’nun Kurban Bayramı sonrası alım kampanyasına başlayacağını hatırlatan Tatlı, “Fındık ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için son derece değerli bir tarım ürünüdür. Yıllık ortalama ülkemize 2 - 2.5 milyar dolar döviz girdisi sağlayan fındığın değerini AK Parti hükümeti olarak çok iyi bilmekteyiz.  

Yeni fındık sezonu öncesi fındık fiyatı üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son noktayı koyarak, hasat öncesi üreticinin yüzünü güldürdüğünü belirten Tatlı, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin alıma hazır olduğunu, Kurban Bayramı sonrası kapılarını açarak Giresun kalite yağlı fındığı 17 TL’denlevant kalite fındıkları ise 16.50 TL’den  almaya başlayacağını, alım kampanyasının tüm üreticilere hayırlı olmasını diledi. 

 Tatlı, fındık üreticileri adına başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, bölge milletvekilleri ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN