Taksit Ödemesi İçin Son Gün 30 Kasım

Giresun Defterdarlığından yapılan açıklamada 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu Taksit Ödemesi İçin Son Günün 30 Kasım 2018 tarihi olduğu kaydedildi.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Defterdarlığından yapılan açıklamada 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu Taksit Ödemesi İçin Son Günün 30 Kasım 2018 tarihi olduğu kaydedildi.
 
Defterdarlıktan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:
 
7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan Vergi Dairelerine olan borçların 2. taksit ödeme dönemi devam ediyor.
Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerekmektedir.
Ayrıca, taksitli ödeme seçeneği tercih edilmiş olmasına rağmen, kalan taksitlerin tamamının peşin olarak 2. taksit ödeme süresi içinde (30 Kasım 2018) ödenmesi halinde taksitli ödeme seçeneği için uygulanan katsayılar kaldırılacak olup;
• Hesaplanan Yİ-ÜFE tutarı üzerinden %50,
• İdari para cezalarının aslından %12,5,
oranında indirim yapılacaktır.
Ödemeler;
• İnteraktif Vergi Dairesi uygulamamızdan (IOS ve Android),
• Gelir İdaresi Başkanlığımız resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 – 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi  ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile,
• Anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT İşyerlerinden,
• Vergi dairelerinden,
Yapılabilir.
İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www.gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 11. taksit ve 7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 9. taksit ödemelerinin son gününün de 30 Kasım 2018 tarihi olması dolayısıyla; muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN