Sokakbaşı Projesi'nde Sona Doğru

Şehrin en eski yerleşim merkezlerinden Sokakbaşı'nda yapımı devam eden 'Sokakbaşı Yöresel Ürün Pazarı (Hediyelik Eşya Çarşısı) ve Meydan Düzenleme Projesi'nin yapımı hızla devam ediyor

PAYLAŞ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Giresun’un güzelleşmesi ve değerlerinin yaşatılması için vaat ettiği projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Şehrin en eski yerleşim merkezlerinden Sokakbaşı’nda yapımı devam eden ‘Sokakbaşı Yöresel Ürün Pazarı (Hediyelik Eşya Çarşısı) ve Meydan Düzenleme Projesi’nin yapımı hızla devam ediyor. Tarihi Sokakbaşı bölgesinde mahalle kültürünü yeniden canlandırması hedeflenen proje, bölge sakinleri tarafından heyecan ve destekle bekleniyor.

Yapımı devam eden dev projenin 1. Etabının yapımı fiziki olarak yüzde 90 aşamasına gelirken, 1. Etap projesinin toplam alanı ise 1.100 metrekare. İki kattan oluşan projede zemin katta 9 dükkan, 1. katta 9 dükkan olmak üzere 40-45 metrekare büyüklüğünde toplam 18 dükkan bulunuyor. Projede ayrıca, kadın kooperatifinin kullanabileceği yöresel ürün ve hediyelik eşya satışına uygun dükkanlar ile kafe yer alıyor.

Sokakbaşı projesinin ilk etabının tamamlanmasının ardından ise 2. Etabına geçilecek ve 1. Etap karşısında bulunan belediye dükkanları ve pazar alanı yenilenecek. 2. Etap için planlanan proje alanı yaklaşık 1.500 metrekare olup, proje içeriğinde 6 adet 30 metrekare büyüklüğünde satış dükkanları ile çevre ve meydan düzenlemesi yer alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’un değerlerini yaşatmak adına gerçekleştirdikleri projelerin vatandaşlardan karşılık bulmasından büyük keyif aldıklarını belirterek: “Şehrimizin en eski ve çok özel bir semti olan Sokakbaşı’mızı güzel bir proje ile yeniden canlandırmak, hareketlendirmek istedik. Projemizi kısa zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın ve şehrimizin hizmetine sunacağız. 2 etaptan oluşan projemizin tamamlamasının ardından tüm hemşehrilerimizin memnuniyet duyacaklarına inanıyorum. Karadeniz’in parlayan yıldızı Giresun’umuza hizmet ediyor olmanın ayrıcalığını yaşadığımız her bir günümüzde Giresun’a değer projeleri üretmek için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN