Şehit P. Uzm. Çvş. Ahmet Köroğlu, Görele'de Toprağa Verildi

Pençe-Kilit Harekâtı'nda vatan uğruna şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu, Görele ilçesine bağlı Çatakkırı köyünde düzenlenen duygusal bir cenaze töreniyle toprağa verildi.

PAYLAŞ

14 Ocak Pazar günü Görele Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen resmi törenin ardından, şehidin naaşı tekbirler ve gözyaşları arasında, ailesinin isteği doğrultusunda ilçeye bağlı Çatakkırı köyüne getirildi.

Köyde düzenlenen ikinci bir törenle şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun naaşı, toprağa verildi.

Şehidimiz, toprağa verildikten sonra, tören mangası tarafından saygı atışı gerçekleştirildi. Ardından, şehidimizin tabutu üzerine sarılı Türk bayrağı ve fotoğrafı,   Vali Mehmet Fatih Serdengeçti ile Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı  Dr. Celal Sami Tüfekci tarafından Şehidimizin ailesine teslim edildi.

Tören boyunca duygu dolu anlar yaşanırken, köy halkı ve yakınları, şehidin vatan için verdiği fedakârlığı ve kahramanlığı ile gurur duyduklarını ifade ettiler.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun vefatı, Türkiye genelinde olduğu gibi Görele ilçesinde de büyük bir üzüntüye neden oldu.

Cenaze törenine katılan Vali Serdengeçti, Şehidimizin ailesine taziyelerini ileterek, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden kahraman evlatlarımızdan biri olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nu ebediyete uğurladık. Şehidimize sonsuz rahmet, ailesine ve milletimize sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.” sözleriyle duygularını ifade etti.

Cenaze defin törenine; Şehidimizin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekci, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, TBMM İdari Amiri AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, askeri ve mülki erkan, il ve ilçe protokolü ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN