Şehit Öner'in Ailesine Ziyaret

 Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, vatan için canlarını feda eden kahraman Şehitlerimizin ailelerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

PAYLAŞ

Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, 2 Kasım Perşembe günü gerçekleştirdiği Görele ilçe ziyaretinde de Şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Kurum ziyaretlerinin ardından Vali Serdengeçti, Görele ilçesinin son durağı olarak Şehit Piyade Er İbrahim Öner’in ailesini Sayfiye Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret etti.

Şehidimizin ailesiyle samimi bir ortamda buluşan Vali Serdengeçti, ailenin yanında olmanın önemine vurgu yaparak, taziye dileklerinde bulundu ve acılarını paylaştı.

Şehidimizin kıymetli babası Mustafa Öner’le bir süre sohbet eden Vali Serdengeçti, ziyaret sonrası “ ‘Haydi oğul, haydi git, ya gazi ol, ya şehit!’ diyen ecdadın evlatlarıyız biz...

1997 yılında Hakkâri/Çukurca'da şehadete eren Piyade Er İbrahim Öner'in saygıdeğer ailesini ziyaret ettik, aziz şehidimizi mübarek kabri başında rahmet ve minnetle andık.” cümlelerini kullandı.

Ziyaret sırasında Vali Serdengeçti, Şehit Piyade Er İbrahim Öner ve tüm Şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla aileye Türk bayrağı ve çiçek takdim etti.

Ziyarette, Şehit Piyade Er İbrahim Öner başta olmak üzere tüm Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.

Şehit Piyade Er İbrahim Öner, Hakkâri ili Çukurca ilçesi Uzundere Bölgesinde 10.06.1997 tarihinde bölücü terör örgüt mensupları ile çıkan çatışma sonucu şehit olmuş ve Görele Sayfiye Mahallesi Mezarlığına defnedilmiştir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN